IX Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Andrzejewie

19.01.201612:45

W dniu 15 stycznia 2016 r. w Gminnym Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Andrzejewie odbył się IX. Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Organizatorem Festiwalu było Gminne Gimnazjum w Andrzejewie. Patronat nad uroczystością objęli Starosta Powiatu Ostrowskiego Pan Zbigniew Kamiński oraz Dyrektor Gminnego Gimnazjum w Andrzejewie Pan Wojciech Strzeszewski. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby Festiwal przebiegł w miłej atmosferze, wszyscy uczestnicy wyśmienicie się bawili i wyjechali z dobrymi wspomnieniami. Cenne nagrody w postaci wież Hi-Fi, tabletów, zestawów głośnikowych, albumów kolęd ufundowali - Starosta Ostrowski wspólnie z Wójtem Gminy Andrzejewo Panem Michałem Rutkowskim. Nad powodzeniem techniki scenicznej czuwał „Ram Art” Paweł Andruszkiewicz, natomiast koordynatorem Festiwalu była Pani Jolanta Andruszkiewicz.

IX. Festiwal Kolęd i Pastorałek w Andrzejewie zgromadził wielu wykonawców  z terenu całego powiatu. Zdolne, utalentowane dzieci i młodzież zaprezentowały się na scenie. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 266 wykonawców w tym:  31 solistów i 18 zespołów z terenu powiatu ostrowskiego.

Po wysłuchaniu prezentacji konkursowych Jury Festiwalu w składzie: Przewodniczący Ks. Kazimierz Ostrowski- muzykolog, dyrektor Diecezjalnego Instytutu Organistowskiego  w Łomży, Pan Mariusz Prusiński - muzyk, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej  w Białymstoku oraz Ks. Adam Izbicki - kapelan Rycerzy Kolumba, wyłoniło następujących laureatów w poszczególnych kategoriach:

Kategoria szkoły podstawowe – soliści:

1. Amelia Andryszczyk – SP nr 1 w Ostrowi Maz.  (opiekun - Katarzyna Trętowska)
  2. ex aequo
    - Kinga Białkowska - SP w Komorowie (opiekun - Uliana Kikoła)
    - Paulina Pieniążek – Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowi Maz. (opiekun - Katarzyna Trętowska)
  3. Jadwiga Danelczyk - MDK w Ostrowi Maz  (opiekun - Remigiusz Danelczyk)
  4. Adrianna Kubat, Krystian Krasiński, Róża Dziak,  Maksymilian Małecki

Kategoria szkoły podstawowe – zespoły:

1. Chór szkolny - SP nr 1 w Ostrowi Maz ( opiekun - Katarzyna Trętowska)
  2. „Sekunda” - SP w Glinie (opiekun - Anna Małecka)
  3. „Promyk” - SP w Andrzejewie (opiekun - Danuta Tymińska)
  4. „Boże Nutki” - SP nr 4 w Ostrowi Maz., „Wiolinki” - SP nr 2  w Małkini Górnej

Kategoria gimnazja- soliści:

1. Karolina Czarkowska - PG nr 1 w Ostrowi Maz. (opiekun: Agnieszka Jakubiak)
  2. ex aequo
    - Aleksandra Wojtkowska - GG w Andrzejewie (opiekun - Jolanta Andruszkiewicz)
    - Natalia Tyl - PG w Jasienicy (opiekun - Katarzyna Krasuska)
  3. ex aequo
    - Wiktoria Wasilewska - PG nr 2 w Ostrowi Maz. (opiekun - Uliana Kikoła)
    - Joanna Białkowska - PG w Komorowie (opiekun - Uliana Kikoła)

Wyróżnienie: Julia Sobotka

Kategoria gimnazja -  zespoły:

1. „Iskra” - GG w Andrzejewie (opiekun - Jolanta Andruszkiewicz)
  2. ex aequo
    - „Pauza” -GP w Wąsewie (opiekun - Małgorzata Wójcicka)
    - „Appassionata” - GP nr 1 w Ostrowi Maz. (opiekun - Agnieszka Jakubiak)
  3. „Wesołe Nutki” - PG w Nagoszewie (opiekun - Adam Krześniak)

Wyróżnienie: Zespół wokalny - GP nr 2 w Ostrowi Maz.

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne – soliści:

1. „Natalia Artych - MDK w Ostrowi Maz. (opiekun - Remigiusz Danelczyk)
  2. Patrycja Pych - CKR w Starym Lubiejewie (opiekun - Anna Serowiecka)

Wyróżnienie: Zespół Wokalny CKR w Starym Lubiejewie

Wspaniała zabawa, radość uczestników i fantastyczna atmosfera stały się inspiracją  do zorganizowania kolejnego, Jubileuszowego X. Festiwalu Kolęd i Pastorałek, na który serdecznie zaprasza za rok Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński wraz z organizatorami IX. Festiwalu. Z całą pewnością nie zabraknie wspaniałych nagród, niespodzianek i atrakcji.

02030405060708