„Grammatik lässt sich mögen” PIERWSZY POWIATOWY MULTIMEDIALNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

19.01.201609:49

1strW dniu 13.01.2016 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej odbył się I POWIATOWY MULTIMEDIALNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „Gramatyka da się lubić” DER ERSTE MULTIMEDIALE KREISWETTBEWERB DER DEUTSCHEN SPRACHE „Grammatik lässt sich mögen”

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński. Organizatorami Konkursu były nauczycielki języka niemieckiego: Pani Jagoda Pecko, Pani Anna Spinek i Pani Ewelina Kulesza. Konkurs skierowany był do szkół gimnazjalnych nauczających języka niemieckiego na terenie Ostrowi Mazowieckiej oraz powiatu ostrowskiego.
    W Konkursie wzięło udział 24 uczniów. Po wstępnej, pisemnej części, składającej się z dwóch etapów, 20 uczniów zakwalifikowało się do części ustnej Konkursu.

W ścisłej, finałowej trójce znaleźli się:

I miejsce: Kathrin Sotrel – GP Nr 2 w  Ostrowi Mazowieckiej
II miejsce: Paweł Mroczkowski - GP Nr 2 w  Ostrowi Mazowieckiej
III miejsce: Tomasz Konrad - GP Nr 3 w  Ostrowi Mazowieckiej

Opracowanie: p. Jagoda Pecko - nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej