III turniej o Puchar Starosty Ostrowskiego za nami !

12.02.201514:32

W niedzielę 1 lutego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Warchalskiego odbyła się trzecia edycja turnieju o Puchar Starosty Ostrowskiego w koszykówce 3x3.

Wystartowaliśmy o 10:00. Chęć startu zgłosiło 13 czteroosobowych drużyn (pięć w kat. U-16 i osiem w kat. OPEN). 26 rozegranych w duchu zasad „fair play” meczów przyniosło wielu wrażeń.  Duży ładunek emocji oraz dramaturgia towarzyszyły zawodnikom i kibicom do ostatniego gwizdka sędziego. Nie zabrakło widowiskowych zagrań i niespodziewanych rozstrzygnięć.
W kategorii do lat 16 bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy zespołu „Dzikie wieprze” wysoko wygrywając wszystkie swoje spotkania. Drugie miejsce wywalczył „Dream team” a trzecie „Hajsownicy”.
Puchar w kategorii otwartej zdobył zespół „NBA Ballot” pokonując w finale ekipę „Powodzenia” i trzecie miejsce zajęły bo pasjonującej walce w małym finale „Dzikie wieprze” pokonując zespół „Kontra Przasnysz”.
Trzy pierwsze zespoły w obu kategoriach zostały nagrodzone. Starosta Ostrowski ufundował wiele nagród: torby podróżne, plecaki, torby na laptop, kubki termiczne i pamiątkowe długopisy i koszulki– wszystko firmowane herbem powiatu.
Dodatkowo statuetkami i pamiątkowymi koszulkami nagrodzono najbardziej wartościowych graczy w obu kategoriach. W kategorii U-16 wybrany został Maciej Milewski a w OPEN Łukasz Wilczyński. Tradycyjnie rozegrano także konkurs rzutów za trzy punkty, w którym najlepszy okazał się Bartłomiej Pieńkowski.
Zarządy Ludowego Klubu Sportowego „Ostrowianka” i Ostrowskiego Klubu Koszykówki „Sokół” jeszcze raz składają serdeczne podziękowania dla Starosty Ostrowskiego Pana Zbigniewa Kamińskiego za patronat i wsparcie finansowe turnieju, dla dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pana Waldemara Konarzewskiego za udostępnienie obiektu i okazaną pomoc oraz dla wszystkich uczestników i zaangażowanych osób, dzięki którym turniej mógł się odbyć. Jednocześnie wyrażamy nadzieję na owocną współpracę w przyszłości i kontynuowanie promocji koszykówki jako sportu na całe życie.

Sporządził: Bartłomiej Pieńkowski