LOTTO Poland Bike Marathon po raz kolejny w Jasienicy

01.10.201416:04

LOTTO Poland Bike Marathon trzeci raz z rzędu zawitał do Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej.

Z roku na rok frekwencja na starcie jest coraz większa. Tym razem w okolicach Ostrowi Mazowieckiej ścigało się prawie 800 miłośników jazdy na rowerach górskich. Dominował „puszczański” klimat. Trasa prowadziła przez dukty leśne i szlaki w obrębie Puszczy Białej.

Na dystansie MAX (54 km) po zaciętym finiszu zwyciężył Mariusz Kozak (RMF FM MTB Team), przed Pawłem Barankiem (Airbike.pl Rocky Mountain) i Grzegorzem Maleszką (Dachland Olsztyn). Wśród kobiet nie było mocnych na Urszulę Luboińską (BDC Retro MTB Team), która wyprzedziła Katarzynę Różycką (Rozycky Team) i Agnieszkę Tkaczyk (SPEC Bike Racing Team).
Pasjonujący finisz zdecydował również o losach rywalizacji na trasie MINI (25 km). Najszybszy okazał się Paweł Pięta (Orbea Racing Team), przed Michałem Kostrzewą (TRW Cloudware Team) i Markiem Długołęckim (Komobike Scott). W gronie kobiet, już piąty raz z rzędu, wygrała Izabela Macutkiewicz (SK Bank Team). Druga była Magdalena Dąbrowska (New Age Fitness SklepRowerowy.pl), a trzecia Barbara Kleczaj (OLSH Team).

Na trasie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się
w otwartych mistrzostwach powiatu ostrowskiego w kolarstwie górskim. Wśród chłopców triumfował Kacper Szabłowski (KK24h Ostrołęka), tuż przed Mateuszem Jakubiukiem (MTB Międzyrzec Podlaski) i Jakubem Trycem (Wertepowiec Łochów). W gronie dziewcząt wygrała Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), przed Katarzyną Górniak (Inter Cars Nowy Dwór Mazowiecki) i Martą Rusek z Warszawy.
Dużym powodzeniem cieszył się Mini Cross dla dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat, dzięki któremu już od najmłodszych lat wśród maluchów popularyzowana jest jazda na rowerze. Mali zawodnicy mieli do przejechania kilkadziesiąt metrów: starsi jechali na dwóch kółkach, młodsi z pomocą bocznych kółek a najmłodsi na rowerkach biegowych (jazda polega na odpychaniu się stopami, rowery nie posiadają pedałów).
W rywalizacji drużynowej zwyciężył TRW Cloudware Team, przed New Age Fitness SklepRowerowy.pl i BDC Retro MTB Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Lachowie, przed Różyckimi i Petryszynami. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie wśród mężczyzn zachował Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team). Drugi jest Arkadiusz Jusiński (Renault Eco2 Team), a trzeci Ireneusz Kowalski (Super Drob Bike Team).
W gronie kobiet liderką pozostała Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team). Drugą lokatę zajmuje Aleksandra Świątek (IBOX Gravitan MTB Team), a trzecią Marta Szałaj (Polonia Warszawa MTB).
Finałem imprezy była długa ceremonia dekoracji zwycięzców na scenie z udziałem Starosty Ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego. Oprócz regulaminowych kategorii LOTTO Poland Bike Marathon wyłonieni zostali zwycięzcy w kategoriach „Powiat” i „Gmina”. W kategorii „Powiat Ostrowski” wśród mężczyzn zwyciężył Dawid Załęgowski. Drugie miejsce zdobył Tomasz Pieńkos, a trzecie Leszek Skonieczny. Spośród kobiet najlepsza okazała się Bożena Bednarczyk, tuż za nią uplasowała się Anna Pieńkos, a trzecie miejsce zajęła Anna Duchnowska. W kategorii „Gmina Ostrów Mazowiecka” nagrodzeni zostali: Bożena Bednarczyk i Dawid Załęgowski. Tradycyjnie było mnóstwo nagród i losowanie upominków wśród wszystkich uczestników imprezy.
W tym roku, mimo swojej obecności na LOTTO Poland Bike Marathon Starosta nie mógł brać udziału w wyścigu, ze względu na inne obowiązki służbowe. Wyraził jednak nadzieję, że za rok będzie mógł tak jak dwa lata temu, ścigać się w maratonie.
Mam nadzieję, że za rok będę brał udział w wyścigu, bo to naprawdę najlepsza impreza tego typu na terenie naszej małej ojczyzny - powiatu ostrowskiego – mówił Starosta Zbigniew Kamiński. - Najbardziej cieszy mnie to, że w tym roku jest prawie 600 osób, czyli więcej niż rok temu, a w przyszłym roku na pewno będzie jeszcze więcej. Ze swojej strony zapewniam pogodę i już teraz bardzo serdecznie zapraszam. Dziękuję również Państwu za dzisiejszą obecność na maratonie.

Opracowała:
Milena Uścińska