Herb Powiatu Ostrowskiego

Szpital pozyskał prawie 3,5 mln zł na realizację projektu, który umożliwi m.in. internetową rejestrację na wizyty lekarskie

30.09.201416:22

Podczas 44. Sesji Rady Powiatu, 25 września br. radni jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą realizacji przez szpital projektu pn. „Modernizacja i rozbudowa struktury teleinformatycznej w Szpitalu Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej”.

W ramach projektu uruchomiona zostanie specjalna platforma internetowa, dzięki której powstanie portal informacyjny, a także moduł e-pacjent i e-kontrahent. Platforma umożliwi m.in. zapisywanie się na wizyty do lekarzy przez internet oraz wprowadzenie nowoczesnego systemu dystrybucji leków. Nasz SPZOZZ będzie prekursorem tego programu w Województwie Mazowieckim.

    Koszt zadania wynosi niemal 3,5 mln zł. Z tej kwoty prawie 3 mln zł (czyli 85 % środków) to dotacja unijna przyznana przez Zarząd Województwa Mazowieckiego, a ok. 520 tys. zł (czyli 15 % kosztów) to wkład własny Powiatu. Środki zostały przyznane w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. System zacznie działać w lipcu przyszłego roku.

    Po przyjęciu przez Radę uchwały Dyrektor SPZZOZ Andrzej Sawoni podziękował za możliwość realizacji projektu, a Starosta Zbigniew Kamiński podkreślił, że są to kolejne duże środki pozyskane w ostatnich latach przez Powiat.

    Umowa została podpisana przez członków Zarządu Województwa Mazowieckiego: Janinę Ewę Orzełowską i Elżbietą Lanc oraz dyrektora Andrzeja Sawoniego.


Zdjęcia: ostrowmaz24.pl
Opracowała: Milena Uścińska

 


XLIV Sesja Rady Powiatu Ostrów Mazowiecka - 25... przez tvostrow

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015