XV MAZOWIECKI SPINNING BUGU

25.09.201417:19

Koło Nr 64 PZW w Ostrowi Mazowieckiej działa od około 60 lat i w chwili obecnej zrzesza prawie 1300 wędkarek i wędkarzy. W ramach działalności statutowej Koło prowadzi szeroką działalność sportowo-rekreacyjną, skierowaną do różnych grup wiekowych.

14 września 2014 r. ostrowskie Koło zorganizowało cykliczne, otwarte zawody spinningowe, pn. „XV Mazowiecki Spinning Bugu”. Patronat honorowy nad zawodami objęli:  Burmistrz Gminy Brok p. Marek Młyński oraz Starosta Ostrowski p. Zbigniew Kamiński. Patronami medialnymi byli:   „Tygodnik Ostrołęcki” , Studio Multimedialne KAMVID oraz Ostrowski Portal Internetowy.
    W tegorocznych zawodach wystartowało 79 zawodników, w tym 2 kobiety. Zawodnicy przyjechali z terenu wschodniej i centralnej Polski z następujących miejscowości: Małkinia, Komorowo, Mrozy, Legionowo, Olsztyn, Mińsk Mazowiecki, Ostrołęka, Nowy Dwór Mazowiecki, Wysokie Mazowieckie, Białowieża, Warszawa, Wyszków, Siemiatycze oraz oczywiście z  Ostrowi Mazowieckiej i powiatu ostrowskiego.
    Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała 6-osobowa grupa sędziów oraz członkowie SSR naszego Koła. Sędzią głównym był sędzia klasy okręgowej Leszek Sommer, a obowiązki sędziego sekretarza odpowiedzialnego za prawidłowe prowadzenie dokumentacji, pełnił Krzysztof Świerżyński, również sędzia klasy okręgowej. Okręg Mazowiecki reprezentował Stanisław Pliszka członek Prezydium Zarządu Okręgu.

Końcowe wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

I miejsce - Zygmunt Podbielski z Ostrowi Mazowieckiej 3700 pkt.
II miejsce - Krzysztof  Samocik z Białowieży 1545 pkt.
III miejsce - Przemysław Walkiewicz z Warszawy 1080 pkt.
IV miejsce - Paweł Wareszczuk z Komorowa 910 pkt.
V miejsce - Adrian Walkiewicz z Warszawy 890 pkt.
VI miejsce - Paweł Łoginow z Nowego Dworu Mazowieckiego 555 pkt.

Zdobywca pierwszego miejsca otrzymał z rąk Prezesa Koła Nr 64 Waldemara Borowego pamiątkowy puchar, zaś z rąk Wiceprezesa Koła   nagrodę rzeczową. Zdobywcy miejsc II - VI otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe.
    Najlepszym zawodnikiem z Koła Nr 64 w Ostrowi Mazowieckiej okazał się Zygmunt Podbielski, który zwyciężył również w kategorii „Najlepszy zawodnik Koła Nr 64” oraz „Najlepszy zawodnik z Kół Powiatu Ostrowskiego” zdobywając obydwa tytuły. Puchar dla „Najlepszego zawodnika z Kół Powiatu Ostrowskiego” ufundował Starosta Ostrowski.
    W klasyfikacji na najcięższą rybę zawodów zwyciężył również Zygmunt Podbielski łowiąc bolenia o wadze 3700 gram, za co otrzymał puchar ufundowany przez Zarząd Okręgu Mazowieckiego PZW.
    Wśród zawodników, którzy złowili największe ryby w poszczególnych gatunkach rozlosowano nagrodę główną, którą stanowił silnik elektryczny do łodzi. Szczęśliwcem okazał się kol. Przemysław Walkiewicz z Warszawy.

Opracowano na podstawie tekstu Koła Nr 64 PZW w Ostrowi Mazowieckiej