Pielgrzymka Rowerowa Śladami Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego

24.09.201414:24

W niedzielę, 21 września odbyła się III Pielgrzymka Rowerowa Śladami Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Inicjatorem pielgrzymki jest Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński, a biorą w niej udział pasjonaci dwóch kółek z terenu powiatu ostrowskiego.

W tym roku pielgrzymi spotkali się o godz. 8.00 przed budynkiem Starosta Powiatowego. Tam, omówili krótko trasę przejazdu i po wspólnym zdjęciu ruszyli w kierunku Zuzeli. Trasa pielgrzymki to Ostrów Mazowiecka – Andrzejewo – Zuzela – Ostrów Mazowiecka.

W Andrzejewie rowerzyści zrobili krótki postój, aby odpocząć przed dalszą drogą, zapalić znicz i pomodlić się nad grobem matki Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W Zuzeli cykliści wzięli udział we mszy św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Po odpoczynku i ciepłym posiłku, pielgrzymi wrócili do Ostrowi.

Opracowała: Milena Uścińska