Herb Powiatu Ostrowskiego

Dzień Logistyka i Spedytora w Zespole Szkół Nr 1

13.06.201414:48

    Dzień Logistyka i Spedytora odbył się w piątek, 6 czerwca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Oprócz uczniów „Rubinka” w spotkaniu wzięli udział również uczniowie klas logistycznych z Zespołu Szkół Nr 2 w Wyszkowie. W tamtym roku to ZS Nr 2 z Wyszkowa gościł na podobnym dniu uczniów z Ostrowi.

    Spotkanie rozpoczął dyrektor ds. logistyki Fabryki Mebli FORTE Andrzej Lada-Kubala, który opowiedział uczniom o swojej pracy i obowiązkach. Podkreślił, że w pracy logistyka bardzo ważna jest znajomość języków obcych i umiejętność nawiązywania długoterminowych relacji z klientami, ale najważniejsze jest reagowanie na zmieniającą się sytuację i podejmowanie szybkich decyzji.

- Nie ma nic gorszego niż paraliż decyzyjny – mówił.

    Następnie uczniowie „Rubinka” pokazali przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne. Jedna z nich dotyczyła zrównoważonego transportu, a druga w zabawny sposób pokazywała, jak wygląda dzień z życia logistyka.

    W kolejnej części spotkania grupa kilkunastu uczniów z obu szkół udała się do sali lekcyjnej, gdzie wzięła udział w teście z wiedzy logistycznej. Podczas gdy rozwiązywali test, pozostali uczniowie uczestniczyli w przygotowanych specjalnie dla nich konkurencjach. Były to m.in. kalambury, w których wszystkie hasła do odgadnięcia były związane z logistyką oraz pakowanie palety na czas.

    Po rozwiązaniu testu i zliczeniu punktów ogłoszono wyniki. Pierwsze miejsce zdobył Piotr Kosakowski, drugie Katarzyna Cichowska (uczniowie ostrowskiego Technikum logistycznego ZS Nr 1), a trzecie miejsce zajął Paweł Staśkiewicz z Technikum logistycznego w ZS Nr 2 w Wyszkowie.

    Spotkanie zakończono grillem i słodkim poczęstunkiem. Dzień Logistyka i Spedytora  został zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych w Technikum Logistycznym i Spedycyjnym.


Opracowała: Milena Uścińska
 

Kontakt z urzędem:

Starostwo Powiatowe
w Ostrowi Mazowieckiej
ul. 3 Maja 68
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kancelaria:

tel. 29 645 71 00
fax: 29 645 71 01
email: 
starostwo@powiatostrowmaz.pl

Inspektor Ochrony Danych:
Michał Mrówka
e-mail: starostwo@powiatostrowmaz.pl

Wydarzenia w miesiącu

Kalendarium

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015