Dzień Logistyka i Spedytora w Zespole Szkół Nr 1

13.06.201414:48

Dzień Logistyka i Spedytora odbył się w piątek, 6 czerwca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Oprócz uczniów „Rubinka” w spotkaniu wzięli udział również uczniowie klas logistycznych z Zespołu Szkół Nr 2 w Wyszkowie. W tamtym roku to ZS Nr 2 z Wyszkowa gościł na podobnym dniu uczniów z Ostrowi.

Spotkanie rozpoczął dyrektor ds. logistyki Fabryki Mebli FORTE Andrzej Lada-Kubala, który opowiedział uczniom o swojej pracy i obowiązkach. Podkreślił, że w pracy logistyka bardzo ważna jest znajomość języków obcych i umiejętność nawiązywania długoterminowych relacji z klientami, ale najważniejsze jest reagowanie na zmieniającą się sytuację i podejmowanie szybkich decyzji.

- Nie ma nic gorszego niż paraliż decyzyjny – mówił.

Następnie uczniowie „Rubinka” pokazali przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne. Jedna z nich dotyczyła zrównoważonego transportu, a druga w zabawny sposób pokazywała, jak wygląda dzień z życia logistyka.

W kolejnej części spotkania grupa kilkunastu uczniów z obu szkół udała się do sali lekcyjnej, gdzie wzięła udział w teście z wiedzy logistycznej. Podczas gdy rozwiązywali test, pozostali uczniowie uczestniczyli w przygotowanych specjalnie dla nich konkurencjach. Były to m.in. kalambury, w których wszystkie hasła do odgadnięcia były związane z logistyką oraz pakowanie palety na czas.

Po rozwiązaniu testu i zliczeniu punktów ogłoszono wyniki. Pierwsze miejsce zdobył Piotr Kosakowski, drugie Katarzyna Cichowska (uczniowie ostrowskiego Technikum logistycznego ZS Nr 1), a trzecie miejsce zajął Paweł Staśkiewicz z Technikum logistycznego w ZS Nr 2 w Wyszkowie.

Spotkanie zakończono grillem i słodkim poczęstunkiem. Dzień Logistyka i Spedytora  został zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych w Technikum Logistycznym i Spedycyjnym.

Opracowała: Milena Uścińska