Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 wzięli udział w warsztatach z języka niemieckiego

14.05.201414:23

Warsztaty odbyły się w poniedziałek, 12 maja br. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu „Deutsch-Wagen-Tour”, którego celem jest promowanie języka oraz kultury Niemiec, a także zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych. Projekt zachęca również nauczycieli do stosowania nowoczesnych metod nauczania.

Warsztaty prowadziła koordynatorka projektu „Deutsch-Wagen-Tour” Katarzyna Żurawska. Zajęcia polegały na nauce języka niemieckiego bez pomocy książek. Korzystano za to z różnego rodzaju plansz ze słówkami, organizowane były gry i zabawy językowe.
W warsztatach wzięło udział ok. 70 uczniów klas pierwszych, a inicjatorkami spotkania były nauczycielki języka niemieckiego z ZS Nr 2 - Eliza Szabłowska i Agnieszka Waniewska.

Przed warsztatami uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną z wycieczki szkolnej do Berlina, w której uczestniczyli ich starsi koledzy. Ogłoszono również wyniki konkursu z języka niemieckiego dla klas pierwszych, który odbył się 8 maja br. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Jagiełło, drugie Aleksandra Flanc, a trzecie - Ludwika Grabowska.

Opracowała: Milena Uścińska