Rusza LOTTO Poland Bike Marathon 2014!

31.03.201414:40

Trzy, dwa, jeden… start! Już po raz szósty miłośnicy jazdy na rowerach górskich z charakterystycznymi, okrągłymi numerami LOTTO Poland Bike Marathon pojawią się na bezdrożach i leśnych duktach. Przede wszystkim Mazowsza, bo aż jedenaście z trzynastu zaplanowanych etapów cyklu, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, zostanie rozegranych w bezpośredniej bliskości Warszawy.

LOTTO Poland Bike Marathon 2014 wystartuje 30 marca w Legionowie, a finał zostanie rozegrany 12 października w warszawskim Wawrze. Kolorowy peleton rowerowych maratończyków zawita również, tak jak przed rokiem, do Nowego Dworu Mazowieckiego, Otwocka, Płocka, Wąchocka, Góry Kalwarii, Międzyrzeca Podlaskiego i Ostrowi Mazowieckiej. Będą także aż cztery debiuty. Po raz pierwszy na mapie Poland Bike Marathon pojawią się: warszawski Rembertów, Nadarzyn, Piaseczno i Konstancin-Jeziorna.

Tradycyjnie na kolarskich amatorów czekają również emocje związane z Drużynowymi Mistrzostwami Polski MTB Amatorów (29 czerwca w Urlach koło Jadowa) oraz Memoriałem Stanisława Królaka (24 sierpnia na Trakcie Królewskim w centrum Warszawy), który będzie miał rangę I Mistrzostw Polski w Kolarskim Kryterium.

Co nowego w LOTTO Poland Bike Marathon? Przede wszystkim podział na amatorów i „zawodowców”, czyli zawodników startujących z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego. Z regulaminowych nowości należy wymienić również start sektorowy dla uczniów szkół podstawowych na dystansie FAN oraz wprowadzenie klasyfikacji generalnej przedszkolaków w wyścigach Mini Cross. Poza tym tradycyjne klasyfikacje na poszczególnych dystansach MAX, MINI i FAN, drużynowa, rodzinna oraz Omnium.

Jak co roku szczególny nacisk ekipa LOTTO Poland Bike Marathon kładzie na rywalizację najmłodszych. Już dwuletnie dzieci będą mogły spróbować smaku ścigania się na rowerach w zawodach Mini Cross, rozgrywanych na terenie kolorowego miasteczka Poland Bike.
To najlepsza forma promocji i rozwoju kolarstwa. Być może na trasach Poland Bike objawi się przyszła gwiazda światowego formatu?

Organizator LOTTO Poland Bike Marathon, były zawodowy kolarz Grzegorz Wajs, na każdym kroku podkreśla dużą wagę jaką przywiązuje do jakości organizowanych przez siebie imprez i szczególnej, przyjaznej atmosfery panującej zarówno w miasteczku startowym jak i na trasach maratonów.

- Naszym celem jest perfekcyjna organizacja – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Od kilku lat na zawodach Poland Bike funkcjonuje elektroniczny system pomiaru czasu, a po zakończeniu wyścigu zawodnicy otrzymują swój wynik poprzez sms na swój telefon komórkowy. Każdy z uczestników może skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego. Zapewniamy bufety na trasie i w miasteczku Poland Bike, a dla najmłodszych tworzymy Chatkę Małolatka. Najważniejsza jest dobra zabawa. Dla całych rodzin. To jest nasz cel.

Hasło Poland Bike Marathon niezmienne od sześciu lat, czyli „Startuj z nami! Kolarstwo jest naszą pasją” mówi wszystko.

LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2014

1) - 30.03 (niedziela) – Inauguracja - LEGIONOWO
2) - 12.04 (sobota) – NOWY DWÓR MAZOWIECKI
3) - 27.04 (niedziela) – OTWOCK