Herb Powiatu Ostrowskiego

Prestiżowy turniej Mazovia Cup w Józefowie.

31.03.201414:26

3 złota, srebro i 2 brązy w Józefowie. Michalina Chrobot najlepszą zawodniczką  Mazovia Cup !!!

Już po raz czwarty najlepsi zawodnicy  z całej Polski spotkali się  na turnieju Mazovia Cup w Józefowie. Ten prestiżowy turniej zgromadził w tym roku blisko 370 zawodników.
Dla trójki naszych najlepszych zawodników był to jeden z etapów przygotowań do Mistrzostw Europy w Varnie, które odbędą się  w dniach 17-18 maja.
    Poziom zawodów był tradycyjnie bardzo wysoki,  również ze względu na to, że nasz region kraju obecnie należy do najsilniejszych  jeśli chodzi o pełnokontaktowe karate kyokushin. Tym bardziej cieszą  medale  zdobyte w Józefowie.
Pierwsze miejsca zajęli : Michalina Chrobot młodziczka – 50 kg,  Mikołaj Radgowski junior -75 kg, i Maria Jasko – seniorka +65 kg..  Dodatkowo Michalina zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki turnieju. Cała  wymieniona trójka  obecnie intensywnie przygotowuje się do  Mistrzostw Europy.
    Pozostali zawodnicy: Karolina Kowalewska, młodziczka+50 kg – II miejsce, Ewa Zarzycka, młodziczka +50 kg – III miejsce,  Jan Bilwin , chłopcy -40 kg  - III miejsce.  Mniej szczęścia mieli  zawodnicy początkujący. Ania Kuczyńska, Daria Siwiak, Dominika Wojewódzka, Magda Baczewska  wygrały swoje pierwsze walki  ale odpadły w walkach o wejście do półfinałów.  Hubert Głębocki, Dawid Pietrzyk mieli jeszcze mniej szczęścia  i odpadli w walkach eliminacyjnych. Mimo wszystko, biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom zawodów  nasi zawodnicy  spisali się bardzo dobrze.

Opracował: Radosław Grabowski