Herb Powiatu Ostrowskiego

W ciągu 3 dni stanowisko ZIP odwiedziły 264 osoby

24.02.201413:06

ZIP, czyli Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolski serwis, który udostępnia użytkownikom dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia. Dane te są gromadzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia od 2008 r.

Dzięki korzystaniu z systemu ZIP pacjent może poznać swoje prawa, zasady korzystania z opieki medycznej w ramach ubezpieczenia w Polsce i za granicą, a także poznać swój aktualny status ubezpieczenia i sprawdzić historię udzielonych i sfinansowanych przez NFZ świadczeń zdrowotnych. W systemie znajdują się też informacje dotyczące wystawionych pacjentowi recept i kwot refundacji leków, a także dane, na jakim etapie znajduje się nasz wniosek o leczenie senatoryjne.

Aby uzyskać dostęp do tych danych należy zdobyć indywidualny dla każdego pacjenta login i hasło, które pozwala zarejestrować się w systemie ZIP. W ramach akcji „3 kroki do ZIP na Mazowszu” w dniach 17, 18 i 19 lutego br. w Starostwie Powiatowym stacjonowało mobilne stanowisko ZIP, gdzie można było otrzymać login i hasło do systemu. W ciągu 3 dni ze stanowiska skorzystały 264 osoby.

Osoby zainteresowane dostępem do ZIP zapraszamy do Starostwa Powiatowego w dniach 18 i 19 marca br. od 9.30 do 15.00. W tych dniach pracownicy Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Delegatury w Ostrołęce po raz kolejny będą obsługiwali mieszkańców powiatu ostrowskiego chcących otrzymać login i hasło do ZIP.

Kontakt z urzędem:

Starostwo Powiatowe
w Ostrowi Mazowieckiej
ul. 3 Maja 68
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kancelaria:

tel. 29 645 71 00
fax: 29 645 71 01
email: 
starostwo@powiatostrowmaz.pl

Inspektor Ochrony Danych:
Michał Mrówka
e-mail: starostwo@powiatostrowmaz.pl

Wydarzenia w miesiącu

Kalendarium

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015