Noworoczna Choinka w SOSW w Zuzeli

12.02.201414:51

Dnia 7 lutego 2014r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  w Zuzeli, w ramach spotkań „Środowisko Policyjne Dzieciom”, odbyła się Choinka Noworoczna zorganizowana przez Komendę Główną Policji oraz Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna”.

Należy podkreślić, że ośrodek jest jedyną w kraju placówką , gdzie nieprzerwanie od 2003r. choinki organizowane są przez KGP. W uroczystości udział wzięli m. in. Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego – Pan Dariusz Rafalik, Radny Powiatowy, Członek Zarządu Powiatu Ostrowskiego – Pan Waldemar Wojtkowski, Wójt Gminy Nur – Pan Jacek Murawski, Przewodniczący Gminy Nur –  Pan Marek Góral, Kapelan Komendy Głównej Policji – ks. Jan Kot, Proboszcz Parafii Zuzela – ks. kanonik Jerzy Krysztopa, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu – Pani Helena Dołęgowska, Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego – Pani Barbara Szepietowska, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu Oddział w Nurze – Pani Krystyna Szulborska, wz. Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka – Pan Krzysztof Radziszewski, Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji do kontaktów z organizacjami działającymi w środowisku policyjnym – Pan Romuald Stępniewski, Prezes Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna” – Pan Hieronim Pakulski, Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. Tradycji i Ceremoniału Policyjnego – Pani Anna Kuźnia, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej z Zastępcą Komendanta – Panem  Krzysztofem Szymańskim na czele, przedstawiciele Komisariatu Policji w Małkini Górnej z Komendantem – Panią Ewą Ruszkowską na czele, przedstawiciele Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych policjantach z Wiceprezes Panią  Joanną Molak, sponsorzy ośrodka oraz rodzice na czele z Przewodniczącą Rady Rodziców  – Panią Katarzyną Romańczyk.
Przybyłych Gości powitała dyrektor ośrodka Pani Dorota Murawska, po czym zgodnie z tradycją wszyscy przybyli Goście otrzymali upominki wykonane w ośrodku. Kontynuując cykl podziękowań długoletnim darczyńcom ,w bieżącym roku pamiątkowym grawerem Starosty Ostrowskiego – Pana Zbigniewa Kamińskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu – Pana Dariusza Rafalika,  zostali uhonorowani: Państwo Maria i Maciej Puławscy, Pani  Helena Dołęgowska oraz Pan Grzegorz Marek Godlewski. Od wychowanków ośrodka zaś, wyróżnieni otrzymali piękne obrazy, wykonane przez nich techniką sznureczkową. Wychowankowie zaprezentowali cztery utwory muzyczno-taneczne w konwencji „Mini Playback Show”. Następnie zebrani wysłuchali koncertu muzycznego  duetu z Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji. Zespół uprzyjemniał również swoją muzyką część taneczną choinkowego spotkania. Wychowankowie mieli także możliwość podziwiania występu iluzjonisty, który obok ciekawych sztuczek  rozśmieszał widownię. Na koniec radosnej zabawy przybył oczekiwany Mikołaj, który uroczyście wręczył wszystkim podopiecznym ośrodka paczki z prezentami. Wychowankowie otrzymali także od przybyłych Gości mnóstwo innych podarunków m. in. maskotki, książki, słodycze.
Wielką niespodzianką dla kadry i wychowanków było zaproszenie  Komendanta Głównego Policji dla dzieci z Zuzeli na jednodniowy wyjazd do ośrodka tresury psów policyjnych w Sułkowicach.   W odpowiedzi na tak niebywałą niespodziankę Dyrektor SOSW wręczyła Pani Inspektor Annie Kuźni figurę anioła, z prośbą o przekazanie jej Panu Komendantowi, z jednoczesnymi życzeniami , by chronił bliskich naszym sercom Policjantów, tak jak czyni to Patron Policji - Michał Archanioł.

Opracował: SOSW w Zuzeli