Herb Powiatu Ostrowskiego

Ostrowski szpital na 61. miejscu w rankingu „Bezpieczny szpital 2013”

03.02.201415:17

Po raz dziesiąty dziennik „Rzeczpospolita” i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przygotowały ranking najlepszych szpitali w Polsce. Wyniki są publikowane zawsze jesienią w specjalnym dodatku „Rzeczpospolitej”.

Tym razem wyniki zostały opublikowane 8 listopada 2013 roku. Ranking „Bezpieczny szpital 2013” podzielono na kilka kategorii:
- Ranking "Złota setka", obejmujący 100 wielospecjalistycznych szpitali zabiegowych,
- Ranking szpitali monospecjalistycznych, obejmujący 10 monospecjalistycznych szpitali zabiegowych,
- Ranking szpitali niezabiegowych obejmujący 10 jednostek,
- Rankingi wojewódzkie (zabiegowe), prezentujące wyniki w poszczególnych województwach
z uwzględnieniem miejsca uzyskanego w wyżej wymienionych rankingach.

Placówki zgłaszały swój udział w rankingu poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na stronie internetowej organizatora. Każdy uczestnik musiał odpowiedzieć na kilkadziesiąt pytań, z zakresu m.in. budynków
i bezpieczeństwa w ich eksploatacji, zarządzania majątkiem, wyposażenia szpitala, polityki lekowej, czy też jakości usług.

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej brał udział w Rankingu „Złota setka” i uplasował się na 61 miejscu zdobywając 774,96 punktów - to o blisko 64 pkt. więcej i 20 lokat wyżej niż w ubiegłorocznym rankingu. Warto dodać, że szpital, który zajął pierwsze miejsce zdobył 910,23 pkt., a szpital zamykający „Złotą setkę” uzyskał 725 punktów.

W ankiecie wzięło udział 256 placówek. Jerzy Hennig, dyrektor Centrum Monitorowania Jakości podkreślał, że są to szpitale, które nie boją się oceny i konkurencji. Jak wynika z ankiet, w ciągu ostatniego roku szpitale poprawiły się najbardziej pod względem informatyzacji.
 

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015