Postój mobilnego stanowiska ZIP w budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej

31.01.201415:25

W dniach 21 – 23 stycznia br. w budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej stacjonowało mobilne stanowisko Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Postój został zorganizowany we współpracy z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia Delegatura w Ostrołęce, w związku z działaniami podejmowanymi w ramach wdrażania systemu „Zintegrowany Informator Pacjenta” w celu wydania loginów i haseł dla osób wyrażających wolę korzystania z systemu. Zainteresowanie mobilnym stanowiskiem było imponujące. W Starostwie Powiatowym wydanych zostało blisko 400 loginów wraz z hasłami.
     ZIP jest systemem, dzięki któremu można samodzielnie, po zalogowaniu się na stronie,  sprawdzić przez Internet:

- gdzie i kiedy leczyliśmy się od 2008 roku ?
-  ile to kosztowało, gdzie złożyliśmy deklarację do lekarza POZ ?
-  kiedy otrzymaliśmy refundowany sprzęt, np. aparat słuchowy, wózek, protezę ?
 - czy NFZ potwierdza nasze prawo do świadczeń w dniu, w którym to sprawdzamy, czy nie ?

Korzystanie z ZIP jest bezpłatne i wygodne. Dane w ZIP są systematycznie aktualizowane.
     Jednocześnie informujemy, że w ramach kontynuacji współpracy z Delegaturą MOW NFZ w Ostrołęce zostanie wyznaczony kolejny termin postoju ZIP, o czym będziemy informować na bieżąco.

Opracowała: Natalia Wujek

Zintegrowany Informator Pacjenta Ostrów... przez tvostrow