Otwarcie pracowni rezonansu w ostrowskim szpitalu

24.01.201412:49

Dnia 17 stycznia br. odbyło się uroczyste otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej. Wśród zaproszonych gości przybyli m. in. przedstawiciele Centrum Diagnostyki Obrazowej „Fantom” i „General Electric”, Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński, Radni Powiatowi, Wójtowie i Burmistrzowie z terenu powiatu ostrowskiego, Wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej Marta Klimkowska – Misiak, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szpitali, pracownicy ostrowskiego szpitala.

Urządzenie należy do wysokiej klasy sprzętu, a jego koszt to 7 milionów, który w całości został pokryty przez Centrum Diagnostyki Obrazowej „Fantom” z Łodzi w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego. Dzięki podpisanej umowie SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej wybudował i udostępnił pomieszczenia, które firma „Fantom” wyposażyła w wysokiej klasy urządzenie do rezonansu oraz komputery. Umowa została zawarta na kilkanaście lat. Pracownia posiada nowoczesny aparat firmy GE – Signa Excite 1,5T oraz system PAX/RIS firmy Pixel Technology.
Na spotkaniu goście mogli z bliska przyjrzeć się urządzeniom. Po powitaniu gości przez Starostę Ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego, Dyrektor Szpitala lek. Andrzej Sawoni, Prezes Spółki „Fantom” Michał Bielecki oraz Kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej lek. Dorota Półtorak opowiedzieli pokrótce o podpisanej umowie oraz dokładniej wyjaśnili przybyłym, na czym polega badanie rezonansu i kto może z niego korzystać. Ostrowski Szpital  jako jeden z niewielu szpitali powiatowych posiada tomograf i rezonans magnetyczny. Badania rezonansu magnetycznego to świetne uzupełnienie diagnostyki. Dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu pacjent jest kompleksowo i dokładnie badany, dzięki czemu lekarz może szybciej postawić właściwą diagnozę i podjąć decyzję o leczeniu.

Sporządziła: Natalia Wujek

Otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego w... przez tvostrow

Foto: tvostrow

02030405060708