XV Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Ostrowskiego

10.10.201309:35

8 października br. na łęgach w Zawistach Nadbużnych  po raz  piętnasty uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych z terenu powiatu walczyli o Puchar Starosty Ostrowskiego. Pogoda dopisała, było sucho i bezwietrznie. XV Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Ostrowskiego zainaugurowały Powiatowy Sportowy Rok Szkolny 2013/2014.

Ponad 400 młodych biegaczy zagrzewali do walki: Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński, Wicestarosta Pan Jerzy Bauer, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Dariusz Rafalik,  Radny Rady Powiatu Pan Andrzej Sadowski , Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Pani Adriana Rukat, dyrektorzy szkół wraz z nauczycielami wychowania fizycznego.
      Otwarcia Biegów dokonał Starosta Ostrowski, który powitał przybyłych uczestników i życzył młodzieży owocnej rywalizacji zgodnie z zasadami walki fair play.
Jako pierwsze na dystansie 1200 m wystartowały dziewczęta z 9 gimnazjów, a następnie blisko setka chłopców z 11 gimnazjów, którzy mieli do pokonania 1600 m.
Kolejnymi, walczącymi  o zwycięstwo byli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych.
W tej kategorii biegacze pokonywali takie same dystanse, jak młodzież gimnazjalna.
      W najlepszej sportowej formie wśród młodzieży gimnazjalnej okazała się drużyna dziewcząt z Gminnego Gimnazjum im. Kardynała Wyszyńskiego w Andrzejewie, drugie miejsce zajęły uczennice z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Nurze, na ostatnim miejscu na podium  stanęły zawodniczki z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w  Małkini Górnej.
W kategorii chłopców ze szkół gimnazjalnych zwyciężyli uczniowie z Gminnego Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z Andrzejewa, tuż za nimi znaleźli się chłopcy z Publicznego  Gimnazjum Nr 1 im. ks. płk. Antoniego Warakomskiego w Jasienicy, trzecie miejsce wywalczyli młodzi sportowcy z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Małkini Górnej.
Zawodniczki z Liceum Ogólnokształcącego im. m. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej zwyciężyły w kategorii dziewcząt  ze szkół ponadgimnazjalnych, wyprzedzając koleżanki z Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej oraz Zespołu Szkół Nr 2  w Ostrowi Mazowieckiej. W tej kategorii wiekowej wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, tuż za nimi na podium stanęli zawodnicy z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej oraz Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej.

Zwycięzcom, puchary, medale oraz dyplomy wręczyli przedstawiciele władz Powiatu: Pan Zbigniew Kamiński Starosta Ostrowski, Wicestarosta Pan Jerzy Bauer, Pan Dariusz Rafalik Przewodniczący Rady Powiatu, Radny Rady Powiatu Pan Andrzej Sadowski.

Opracowała: Adriana Rukat

Wyniki końcowe rywalizacji:

Dziewczęta (gimnazja):
1. Dydek Michalina ( Gimnazjum Nr 2 w Małkini Górnej)
2. Majewska Anna (Andrzejewo)
3. Wojtkowska Natalia (Nur)

1. Andrzejewo
2. Nur
3. Gimnazjum Nr 2 w Małkini Górnej
4. Jasienica
5. Zaręby Kościelne
6. Wąsewo