XI edycja LOTTO Poland Bike Marathon w dniu 29 września br. w Jasienicy"

30.09.201316:00

Poland Bike Marathon drugi raz w swojej historii zawitał do Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej. W powiecie ostrowskim odbył się jedenasty, przedostatni etap tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Na starcie wyścigów amatorów na rowerach górskich stanęło prawie pół tysiąca osób, w tym m.in. aktualny, górski mistrz Polski w kolarstwie szosowym Michał Podlaski (Bank BGŻ Team) i Adrian Kucharek (4F e-vive Racing Team).

Dominował „puszczański” klimat. Trasa prowadziła przez dukty leśne i szlaki w obrębie Puszczy Białej. Dystanse tym razem zostały nieco skrócone. Celowo, ponieważ dwa tygodnie później 13 października odbędzie się finał LOTTO Poland Bike Marathon 2013, na trudniejszej trasie w warszawskim Wawrze.

Na najdłuższym dystansie MAX (46 km) najszybszy okazał się Patryk Piasecki (Algida Centrum Rowerowe Olsztyn), przed Mariuszem Marszałkiem i Adrianem Jusińskim (obaj z Sante BSA Tour). Adrian Kucharek był czwarty, a Michał Podlaski finiszował na szóstej pozycji. Wśród kobiet pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Krystyna Żyżyńska (Mybike), wyprzedzając Annę Klimczuk (Świat Rowerów Kellys Team) i Bognę Kordowicz (Świat Rowerów Raleigh Team).

Trasę MINI (25 km) pierwszy raz najszybciej pokonał Rafał Brzyski (MBike Retro Team). Drugi na mecie był Marek Napierała (Velmar), a trzeci Jacek Tomczak (Optima Bike Team). W gronie kobiet triumfowała Ewa Duda (Świat Rowerów Racing Team), przed Olą Niewiarowską z Przasnysza i Weroniką Białek (TS Meran Boninex Team).

Na trasie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach powiatu ostrowskiego w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Pomaski (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), przed Arturem Budnym (UKK BDC Huragan Wołomin) i Bartoszem Nowakiem (Gerappa). Rywalizację dziewcząt wygrała Aleksandra Lach (UKK BDC Huragan Wołomin), która wyprzedziła Karolinę Kłosiewicz (AGR Płońsk) i Julię Kocyłę (Limber Team). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły przedszkolaki w wieku 2-4 i 5-7 lat. Potem odbyła się dekoracja na scenie z udziałem Starosty Ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego, było mnóstwo nagród i losowanie upominków wśród wszystkich uczestników imprezy.

W rywalizacji drużynowej triumfował Świat Rowerów Kellys Team, przed Sante BSA Tour i Renault Eco2 Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Kowalscy, przed Petryszynami i Knapczykami. Koszulki liderów klasyfikacji Omnium Poland Bike, żółtą i różową, obronili Patryk Białek (SK Bank Team) i Ewa Duda (Świat Rowerów Kellys Team). XI etap LOTTO Poland Bike Marathon został zorganizowany przy ścisłej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej.

Kolejne, wielkie kolarskie emocje już w niedzielę, 13 października w warszawskim Wawrze przy Centrum Zdrowia Dziecka. Tam odbędzie się dwunasty i zarazem finałowy etap LOTTO Poland Bike Marathon 2013 pod hasłem „Życie czeka” połączony z III Mistrzostwami Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców.

Więcej na www.polandbike.pl

02030405060708