Najlepsze produkty turystyczne roku 2013 na Mazowszu

27.09.201314:00

Na prośbę Mazowieckiej Regionalnej  Organizacji Turystycznej informujemy, iż zostało wybrane osiem produktów turystycznych, które zdobyły Certyfikaty Województwa Mazowieckiego podczas zakończonego właśnie regionalnego etapu konkursu „Najlepszy produkt turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2013”.

Trzy produkty najwyżej ocenione przez mazowiecką Kapitułę zostały zgłoszone do ogólnopolskiego etapu konkursu „Najlepszy produkt turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2013” i są to:

- Piknik Naukowy Polskiego Radio i Centrum Nauki Kopernik jest największą imprezą plenerową w Europie o charakterze popularnonaukowym. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych. Odwiedzający piknik mają niepowtarzalną szansę uczestniczyć w ciekawych eksperymentach i pokazach z różnych dziedzin wiedzy począwszy od matematyki, biologii, i archeologii po widowiskowa chemię i fizykę, a także zapoznać się z technicznymi nowinkami,

- Odkryj Rzekę Wisłę – Discover Wisła River to odbywające się na największej z polskich rzek rejsy na tradycyjnych drewnianych łodziach wiślanych z żaglem rozporowym. Łodzie zostały zbudowane zgodnie z zasadami szkutnictwa ludowego. Głównym złożeniem projektu Odkryj Rzekę Wisłę jest promocja piękna wiślanych krajobrazów, atmosfery flisackiego spływu oraz kultywowanie tradycji żeglarstwa rzecznego,

- Muzeum Fryderyka Chopina to obiekt unikatowy na skalę światową. Posiada największą na świecie niezwykle zróżnicowaną kolekcję chopinianów, która liczy ponad 7 tys. obiektów. Składa się z rękopisów, rzadkich druków, pamiątek po kompozytorze, w tym jego rzeczy osobistych, ikonografii i instrumentów muzycznych.  Część z nich została wpisana na listę UNESCO „Pamięć Świata”, na której znajdują się obiekty wymagające szczególnej ochrony ze względu na ich unikalną wartość kulturową.

Celem konkursu „Najlepszy produkt turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2013” jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych roku. Przyznanie Certyfikatu POT oznacza ogólnopolską promocję laureatów w ramach działań Polskiej Organizacji Turystycznej oraz informacje o produkcie w ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych mediach.
    Laureatów konkursu „Najlepszy produkt turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2013” poznamy 30 września 2013 r.

Więcej informacji na stronie internetowej www.mrot.pl

Opracowała: Natalia Makarewicz

Michał Mrówka