Powiatowe Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2012/2013

26.06.201314:27

W dniu 24 czerwca br. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej odbyło się Powiatowe Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2012/2013.
W uroczystości uczestniczyli: Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński, Członek Zarządu Powiatu Pan Dariusz Chmielewski, Wójt Gminy Małkinia Górna Pan Marek Kubaszewski, Wójt Gminy Zaręby Kościelne Pan Józef Rostkowski, Wójt Gminy Andrzejewo Pan Michał Rutkowski, Dyrektor Powiatowego Zespołu ds. Obsługi Jednostek Oświatowych Pan Tadeusz Staniaszek, Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Pani Adriana Rukat, dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego, nauczyciele wychowania fizycznego, a także uczniowie, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli szczególne sportowe sukcesy.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej Pani Mirosława Porucznik, która po przywitaniu gości przekazała głos Staroście Ostrowskiemu.

Starosta w swoim wystąpieniu pogratulował uczniom osiągniętych sukcesów na szczeblu powiatowym, rejonowym i wojewódzkim. Gorące podziękowania skierował do nauczycieli wychowania fizycznego, bez których sukcesy te nie byłyby możliwe, dyrektorów, którzy wspierali sportowe zmagania, między innymi przez udostępnianie swoich obiektów sportowych. Starosta złożył podziękowania Wójtom i Burmistrzom z terenu powiatu ostrowskiego, którzy finansowali wyjazdy uczniów  na zawody sportowe szczebla międzypowiatowego w ramach Igrzysk.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Małkinia Górna Pan Marek Kubaszewski, który podziękował władzom powiatowym za zorganizowanie Powiatowego Podsumowania Sportowego Roku Szkolnego 2012/2013  na terenie Gminy Małkinia Górna, a także pogratulował uczniom wysokich lokat w sportowych zmaganiach.

W kolejnej części uroczystości swoje umiejętności taneczne zaprezentowali uczniowie klas I – III wykonując taniec „Country” oraz „Oberka”.

Podsumowanie całorocznych zmagań sportowych przedstawili Koordynatorzy XIV Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych oraz XV  Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, Pani Agata Rostkowska oraz Pan Andrzej Rostkowski.

W kategorii szkół podstawowych rywalizujących w ramach XV Powiatowych Igrzysk zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych  – 565 pkt., wyprzedzając Szkołę Podstawową Nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej – 540 pkt. i Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Nurze – 438 pkt.

Wyróżnione szkoły  podstawowe w kategorii „80 uczniów” to: Szkoła Podstawowa w Starej Ruskołęce, Szkoła Podstawowa w Kaczkowie Starym oraz Szkoła Podstawowa w Kiełczewie.

W kategorii szkół gimnazjalnych po raz szósty najwyższe miejsce na podium wywalczyło Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. ks. płk. A. Warakomskiego w Jasienicy zdobywając - 692 pkt., drugie miejsce zajęło Gminne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Andrzejewie uzyskując - 606 pkt., trzecie Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Małkini Górnej - 501 pkt.

W klasyfikacji generalnej szkół ponadgimnazjalnych w ramach XIV Powiatowej Olimpiady, pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Nr 1 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej zdobywając 480 pkt., drugie miejsce Liceum Ogólnokształcące w Ostrowi Mazowieckiej 496 pkt., Zespół Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej z 364 pkt uplasował się na trzecim miejscu.

Zwycięskie szkoły w klasyfikacji generalnej zostały nagrodzone okazałymi pucharami oraz okolicznościowymi dyplomami. Ponadto Starosta wręczył statuetki wraz z dyplomami najlepszym zawodnikom i zawodniczkom w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz najlepszym sportowcom w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych, nagradzając ich sportową rywalizację i doskonałe wyniki. Nauczyciele, którzy byli najbardziej zaangażowani w przygotowanie młodzieży do rozgrywek sportowych, otrzymali z rąk Starosty listy gratulacyjne. Pamiątkową statuetkę za wytrwałą, owocną pracę trenerską z młodzieżą otrzymał Prezes Klubu Sportowego „OSTROVIA” w Ostrowi Mazowieckiej Pan Paweł Kowalczyk.

Ponadto Starosta Ostrowski ufundował nagrody rzeczowe dla zawodników sportowych z terenu powiatu ostrowskiego, którzy osiągali  spektakularne zwycięstwa
w kraju oraz poza granicami. Wśród najlepszych znaleźli się:
Brylak Paweł – zawodnik Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego w Ostrowi Mazowieckiej, uczestnik Mistrzostw Świata w Taszkiencie (Uzbekistan) w podnoszeniu ciężarów.
Kruczyńska Milena - zawodniczka Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego w Ostrowi Mazowieckiej, Mistrzyni Polski w podnoszeniu ciężarów, zdobywczyni 7 miejsca na Mistrzostwach  Świata do lat 20 w Limie (Peru).
Kruczyńska Kamila - zawodniczka Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego w Ostrowi Mazowieckiej,  brązowa medalistka Mistrzostw Polski do lat 20.
Tobiasz Orzech - zawodnik Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego w Ostrowi Mazowieckiej, Mistrz Mazowsza w boksie.
Karol Baran – zawodnik Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego w Ostrowi Mazowieckiej,  Mistrz Mazowsza w boksie.
Angelika Wardaszka - zawodniczka Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego w Ostrowi Mazowieckiej, finalistka Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, Mistrzyni Mazowsza w biegach przełajowych na otwartym stadionie.
Sławomir Różański - wychowanek Klubu Sortowego „OSTROVIA”, grał w III- ligowych drużynach, tj. „Olimpia Zambrów”, „Korona HID Ostrołęka”, „Narew Ostrołęka”. Obecnie od 2005 roku swoim doświadczeniem i talentem wspomaga szeregi Klubu Sportowego „Ostrovia”.
Mateusz Białach –  zawodnik Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego w Ostrowi Mazowieckiej, Mistrz Województwa Mazowieckiego w pchnięciu kulą.

Opracowała:
Marzena Siwek