Herb Powiatu Ostrowskiego

TO SIĘ WYDARZYŁO W 1863 ROKU

08.04.201310:37

Nawet jeśli nie interesujesz się historią Polski przyjedź. Przekonasz się, że warto.
Miejsce i termin naszego spotkania - Stare Kaczkowo, 27 kwietnia 2013 r. (sobota), od godz. 10.30 do 15.00.

150 lat temu wybuchła kolejna już insurekcja przeciw rosyjskiemu zaborcy, zwana później Powstaniem Styczniowym. Walkę podjęto aby odzyskać niepodległość Rzeczpospolitej.
 Jednym z uczestników powstania był Ludomir Benedyktowicz. Zanim poszedł w bój był uczniem Szkoły Leśnej położonej niedaleko Broku. Patrol powstańczy, do którego należał Benedyktowicz, stoczył 14 marca 1863 r. nieopodal swojej Szkoły potyczkę z kozakami.
Po potyczce Ludomir stał się innym człowiekiem. O tym wydarzeniu, a także jak wyglądała przysięga powstańców 1863 r., jak przekuwano kosy na broń,  jak wyglądały stroje kozaków i powstańców oraz jak walczyli kosynierzy dowiesz się na miejscu spotkania.  
 Wszystko na wyciągnięcie ręki. Znawca i pasjonat historii zaprezentuje broń z okresu Powstania Styczniowego. Przekonasz się jak można pięknie opowiadać o historii. Jeśli będziesz chciał, wykonasz dla siebie kotylion.                 

 Dla dzieci i młodzieży przewidziane są konkursy ze znajomości historii Powstania Styczniowego i wiedzy leśnej. Dla tych, którzy wezmą udział w konkursach losowanie głównej nagrody. Na koniec ciepły posiłek – pożywna grochówka.
 Przekonasz się, że nasza wspólna historia jest naprawdę ciekawa i warta poznania.

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015