Powiatowe Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2010/2011

29.06.201109:16

W dniu 17 czerwca br. w Publicznym Gimnazjum Nr 1 i. ks. płk Antoniego Warakomskiego w Jasienicy, odbyło się Powiatowe Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2010/2011.

W uroczystości uczestniczyli: Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński, Wicestarosta Pan Jerzy Bauer, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Dariusz Stanisław Rafalik, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pan Marek Kamiński, Dyrektor Powiatowego Zespołu ds. Obsługi Jednostek Oświatowych Pan Tadeusz Staniaszek, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Leszek Mościcki, Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Pani Adriana Rukat, Główny Specjalista ds. Oświaty i Kultury Pan Jerzy Tryniszewski, dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego, nauczyciele wychowania fizycznego, a także uczniowie, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli sukcesy w sporcie.
Gospodarz tegorocznej uroczystości Pani Marta Kamińska – Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. ks. płk Antoniego Warakomskiego w Jasienicy, serdecznie przywitała zaproszonych gości i rozpoczęła część oficjalną.
Następnie głos zabrał Starosta Ostrowski. W swoim wystąpieniu podkreślił istotną rolę sportu w życiu młodzieży. Powiedział, że dzięki wytrwałości, zapałowi i ciężkiej pracy można wiele osiągnąć  i być dostrzegalnym nie tylko w kraju, ale i w świecie. Pogratulował laureatom dotychczasowych osiągnięć i zachęcał do dalszej sportowej rywalizacji.
Wiele ciepłych słów Starosta skierował pod adresem nauczycieli wychowania fizycznego. Podziękował za zaangażowanie w wykonywaną pracę oraz za przygotowywanie  młodych, zdolnych i ambitnych zawodników do uprawiania danej dyscypliny sportu.
Następnie krótkie sprawozdanie podsumowujące roczne zmagania sportowe przedstawili: Koordynator Powiatowej Olimpiady i Igrzysk Pani Agata Rostkowska oraz Pan Andrzej Rostkowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej.
W kategorii szkół podstawowych rywalizujących w ramach XIII Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych 2010/2011 najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa w Starym Lubotyniu – 484 pkt., wyprzedzając Szkołę Podstawową w Małkini Górnej – 439 pkt., i  Szkołę Podstawową w Nurze – 410 pkt. Dalsze miejsca zajęły odpowiednio: Szkoła Podstawowa w Zarębach Kościelnych - 335 pkt., Szkoła Podstawowa w Broku 322 pkt., Szkoła Podstawowa w Rząśniku Włościańskim- 187 pkt., Szkoła Podstawowa w Jasienicy – 175 pkt., Szkoła Podstawowa w Andrzejewie – 166 pkt., Szkoła Podstawowa w Prostyni – 144 pkt., Szkoła Podstawowa w Komorowie  – 100 pkt.
W kategorii szkół gimnazjalnych na najwyższym miejscu uplasowało się po raz kolejny Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Jasienicy zdobywając - 798 pkt., drugie miejsce zajęło Gminne Gimnazjum w Andrzejewie zdobywając - 479 pkt., trzecie Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Małkini Górnej - 383 pkt. Kolejne miejsca zajęły gimnazja: ze Starego Lubotynia
- 356 pkt., Broku - 326 pkt., Zarąb Kościelnych – 230 pkt., Nr 1 w Małkini Górnej - 194 pkt., Prostyni – 186 pkt., Nura – 175 pkt., Wąsewa – 169 pkt.
W klasyfikacji generalnej szkół ponadgimnazjalnych w ramach XII Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych 2010/2011, pierwsze miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące w Ostrowi Mazowieckiej zdobywając 957 pkt., drugie miejsce Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej – 894 pkt., trzecie miejsce przypadło w udziale Zespołowi Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej – 665 pkt. Kolejne miejsca zajęły: Zespół Szkół z Małkini Górnej zdobywając 618 pkt. i Zespół Szkół w Starym Lubiejewie – 368 pkt.
Podniosłym i oczekiwanym momentem  uroczystości było wręczenie pucharów i dyplomów zwycięskim szkołom. Statuetki oraz dyplomy otrzymali najlepsi zawodnicy
i zawodniczki w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz najlepsi sportowcy w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Ponadto, Starosta Ostrowski ufundował nagrody rzeczowe dla wybitnie uzdolnionych sportowców w skali kraju oraz poza granicami.
Wśród najlepszych znaleźli się:
Małgorzata Zyśk  -  uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika
w  Ostrowi Mazowieckiej, srebrna medalistka w trójskoku na Halowych Mistrzostwach Polski w Spale,
Dominik Wasil – uczeń Publicznego Gimnazjum Nr 1 i. ks. płk Antoniego Warakomskiego w Jasienicy, złoty medalista na Mistrzostwach Polski do lat 15 w pchnięciu kulą,
Mateusz Figiel  -  uczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi  Mazowieckiej, zdobywca  srebrnego medalu Pucharu Polski, medalista Mistrzostw Mazowsza,
Milena Kruczyńska  -  uczennica Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, Wicemistrzyni Mistrzostw Europy  w  podnoszeniu ciężarów,
Anna Krystman  -  uczennica Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi  Mazowieckiej, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów.
Wyróżnieni nauczyciele wychowania fizycznego za  przygotowanie i opiekę nad młodzieżą podczas zawodów w ramach Powiatowej Olimpiady i Igrzysk, otrzymali listy gratulacyjne.
Za ogromną pomoc organizacyjną oraz otwartość na wszelkie sportowe przedsięwzięcia Starosta Ostrowski serdeczne podziękowania skierował w stronę Dyrektora MOSIR w Ostrowi Mazowieckiej Pana Leszka Mościckiego, wręczając okolicznościową statuetkę.
Na zakończenie sportowego podsumowania wystąpili uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Jasienicy. Publiczność rozbawił kabaret „Jagódki borowika” prezentując humorystyczne scenki. Solo zaśpiewała Kinga Goca, zaś popis tańca towarzyskiego dała utytułowana para Klaudia Łojek i Mariusz Kańkowski .

Opracowała:
Agnieszka Nowacka