Herb Powiatu Ostrowskiego

XIV Biegi o Puchar Starosty Ostrowskiego

W dniu 9 października br. na łęgach w Zawistach Nadbużnych po raz czternasty biegająca młodzież walczyła o Puchar Starosty Ostrowskiego. XIV edycja Biegów Przełajowych o Puchar Starosty Ostrowskiego zainaugurowała Powiatowy Sportowy Rok Szkolny 2012/2013.
     Startującą młodzież obserwowali i zagrzewali do walki: Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Dariusz Rafalik, Wicestarosta Pan Jerzy Bauer, Radni Rady Powiatu: Pan Andrzej Sadowski i Pan Marek Kamiński,  Wójt Gminy Małkinia Górna Pan Marek Kubaszewski, Naczelnik Wydziału Promocji Pani Adriana Rukat, dyrektorzy szkół wraz z nauczycielami wychowania fizycznego.
      Otwarcia Biegów dokonał Starosta Ostrowski, który przywitał wszystkich przybyłych,   a młodzieży życzył owocnej rywalizacji i walki fair play. Tereny łęgów nadbużańskich w Małkini Górnej sprzyjały zawodnikom z powiatu ostrowskiego do sportowej rywalizacji. Jako pierwsze na dystansie 1200 m wystartowały dziewczęta ze szkół gimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego, następnie chłopcy, którzy mieli do pokonania 1600 m. Kolejnymi, walczącymi  o zwycięstwo byli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. W tej kategorii zawodnicy pokonywali takie same dystanse, jak młodzież gimnazjalna.
      W najlepszej sportowej formie wśród młodzieży gimnazjalnej okazała się drużyna dziewcząt z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. ks. płk. Antoniego Warakomskiego w Jasienicy, drugie miejsce zajęły uczennice z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Nurze, na ostatnim miejscu na podium  stanęły zawodniczki z Publicznego Gimnazjum Nr 2 Małkini Górnej.
      W kategorii chłopców ze szkół gimnazjalnych zwyciężyli uczniowie z Gminnego Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z Andrzejewa, tuż za nimi znaleźli się młodzi sportowcy z Publicznego Gimnazjum Nr 2 Małkini Górnej, trzecie miejsce wywalczyli chłopcy z Publicznego  Gimnazjum Nr 1 im. ks. płk. Antoniego Warakomskiego w Jasienicy Zawodniczki z Liceum Ogólnokształcącego im. m. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej zwyciężyły w kategorii dziewcząt  ze szkół ponadgimnazjalnych, wyprzedzając koleżanki z Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej oraz Zespołu Szkół Nr 2  w Ostrowi Mazowieckiej. W tej kategorii wiekowej wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, tuż za nimi uplasowali się zawodnicy z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej oraz Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej.
      Zwycięzcom puchary, medale oraz dyplomy wręczali Pan Zbigniew Kamiński Starosta Ostrowski, Pan Dariusz Rafalik Przewodniczący Rady Powiatu, Radni Rady Powiatu Pan Andrzej Sadowski oraz Pan Marek Kamiński, a także Pan Marek Kubaszewski Wójt Gminy Małkinia Górna.
 

Opracowała: Marzena Rafalik

Galeria zdjęć

 
 

Ludzie na łące
 

Zdjęcie grupowe uczestników
 

Biegnący uczestnicy
 

Panorama łąki
 

Stoisko prezentujące puchary
 

Wręczenie pucharu kobiecie
 

Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników
 

Wręczenie medali
 

Ludzie prezentujący puchary i dyplomy
 

Ludzie prezentujący dyplomy
 

Człowiek ściskający ręce zwycięzcom
 

Zbiorowe zdjęcie na podium.
 

XX Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Ostrowskiego

02.10.2018

15:14

 

Zbigniew Kamiński

 

STAROSTA OSTROWSKI

PRZEWODNICZĄCY
POWIATOWEGO SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO

 

zaprasza

 

MŁODZIEŻ ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALNYCH
ORAZ PONADGIMNAZJALNYCH
Z TERENU POWIATU OSTROWSKIEGO
DO UDZIAŁU W XX  BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
O PUCHAR STAROSTY OSTROWSKIEGO

 

 

W dniu 9 października br. na łęgach nadbużańskich w miejscowości Zawisty Nadbużne k/Małkini Górnej odbędą się XX Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Ostrowskiego w kategorii:

- Młodzież dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych kl. VII, kl. VIII oraz III kl. szkół gimnazjalnych,

- Szkoły Podstawowe dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych kl. IV, V, VI,

- Szkoły Ponadpodstawowe i Ponadgimnazjalne z terenu powiatu ostrowskiego.

Zawody zostaną przeprowadzone w ramach XX Powiatowej Olimpiady Szkół Ponadpodstawowych i Ponadgimnazjalnych 2018/2019 oraz XXI Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2018/2019.

 

Komunikat organizacyjny zawodów

 

 

czytaj więcej »
VI Rajd Rowerowy Śladami Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego

01.10.2018

11:36

1- ZDJECIE WIODACEZ inicjatywy Starosty Ostrowskiego Pana Zbigniewa Kamińskiego w dniu 30 września br. odbył się VI Rajd Rowerowy Śladami Prymasa Tysiąclecia Kardynała  Stefana Wyszyńskiego na trasie Ostrów Mazowiecka – Andrzejewo –Szulborze Wielkie - Zuzela. Celem Rajdu było upamiętnienie życia i działalności Kardynała  Stefana Wyszyńskiego oraz odwiedzenie miejsc pamięci związanych z Prymasem.

czytaj więcej »

Kontakt z urzędem:

Starostwo Powiatowe
w Ostrowi Mazowieckiej
ul. 3 Maja 68
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kancelaria:

tel. 29 645 71 00
fax: 29 645 71 01
email: 
starostwo@powiatostrowmaz.pl

Inspektor Ochrony Danych:
Michał Mrówka
e-mail: starostwo@powiatostrowmaz.pl

Wydarzenia w miesiącu

Kalendarium

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015