XIV Biegi o Puchar Starosty Ostrowskiego

W dniu 9 października br. na łęgach w Zawistach Nadbużnych po raz czternasty biegająca młodzież walczyła o Puchar Starosty Ostrowskiego. XIV edycja Biegów Przełajowych o Puchar Starosty Ostrowskiego zainaugurowała Powiatowy Sportowy Rok Szkolny 2012/2013.
     Startującą młodzież obserwowali i zagrzewali do walki: Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Dariusz Rafalik, Wicestarosta Pan Jerzy Bauer, Radni Rady Powiatu: Pan Andrzej Sadowski i Pan Marek Kamiński,  Wójt Gminy Małkinia Górna Pan Marek Kubaszewski, Naczelnik Wydziału Promocji Pani Adriana Rukat, dyrektorzy szkół wraz z nauczycielami wychowania fizycznego.
      Otwarcia Biegów dokonał Starosta Ostrowski, który przywitał wszystkich przybyłych,   a młodzieży życzył owocnej rywalizacji i walki fair play. Tereny łęgów nadbużańskich w Małkini Górnej sprzyjały zawodnikom z powiatu ostrowskiego do sportowej rywalizacji. Jako pierwsze na dystansie 1200 m wystartowały dziewczęta ze szkół gimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego, następnie chłopcy, którzy mieli do pokonania 1600 m. Kolejnymi, walczącymi  o zwycięstwo byli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. W tej kategorii zawodnicy pokonywali takie same dystanse, jak młodzież gimnazjalna.
      W najlepszej sportowej formie wśród młodzieży gimnazjalnej okazała się drużyna dziewcząt z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. ks. płk. Antoniego Warakomskiego w Jasienicy, drugie miejsce zajęły uczennice z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Nurze, na ostatnim miejscu na podium  stanęły zawodniczki z Publicznego Gimnazjum Nr 2 Małkini Górnej.
      W kategorii chłopców ze szkół gimnazjalnych zwyciężyli uczniowie z Gminnego Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z Andrzejewa, tuż za nimi znaleźli się młodzi sportowcy z Publicznego Gimnazjum Nr 2 Małkini Górnej, trzecie miejsce wywalczyli chłopcy z Publicznego  Gimnazjum Nr 1 im. ks. płk. Antoniego Warakomskiego w Jasienicy Zawodniczki z Liceum Ogólnokształcącego im. m. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej zwyciężyły w kategorii dziewcząt  ze szkół ponadgimnazjalnych, wyprzedzając koleżanki z Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej oraz Zespołu Szkół Nr 2  w Ostrowi Mazowieckiej. W tej kategorii wiekowej wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, tuż za nimi uplasowali się zawodnicy z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej oraz Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej.
      Zwycięzcom puchary, medale oraz dyplomy wręczali Pan Zbigniew Kamiński Starosta Ostrowski, Pan Dariusz Rafalik Przewodniczący Rady Powiatu, Radni Rady Powiatu Pan Andrzej Sadowski oraz Pan Marek Kamiński, a także Pan Marek Kubaszewski Wójt Gminy Małkinia Górna.

Opracowała: Marzena Rafalik

Ludzie na łące

Zdjęcie grupowe uczestników

Biegnący uczestnicy

Panorama łąki

Stoisko prezentujące puchary

Wręczenie pucharu kobiecie

Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników

Wręczenie medali

Ludzie prezentujący puchary i dyplomy

Ludzie prezentujący dyplomy

Człowiek ściskający ręce zwycięzcom

Zbiorowe zdjęcie na podium.

02030405060708