Ważne informacje dla absolwentów gimnazjów  - nowe kierunki kształcenia!

Zarząd Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej zaakceptował  kierunki kształcenia, zawody i kwalifikacyjne kursy zawodowe na rok szkolny 2017/2018 w szkołach ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski.

Uchwała  Zarządu Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej Nr 286/106/2017 z dnia 13 kwietnia 2017 r.

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ

Technikum  Nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego

• Technik teleinformatyk         -           nowy kierunek
  • Technik technologii drewna
  • Technik pojazdów samochodowych
  • Technik elektryk
  • Technik budownictwa
  • Technik logistyk

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego

• Kierowca – mechanik            -           nowy kierunek
  • Magazynier                            -           nowy kierunek
  • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
  • Fryzjer

Kierunek kształcenia technik technologii drewna uruchomiony był w związku z podpisaniem pomiędzy Powiatem Ostrowskim a Fabryką Mebli FORTE S.A.  umowy o wzajemnej współpracy, w ramach której FORTE S.A. zapewnia praktyki, staże, wycieczki zawodowe itp. przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń i technologii. Absolwenci tych szkół będą mieli preferencje w zatrudnieniu, na atrakcyjnych warunkach w FORTE S.A.

Szczegółowe informacje o wszystkich kierunkach kształcenia i zawodach, zasadach naboru oraz druk podania o przyjęcie można znaleźć na stronie internetowej szkoły:

www. zs1.ostrowmaz.com lub uzyskać w sekretariacie szkoły, numer telefonu: 297462471.

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ

Technikum Nr 2  im.  Powstańców Styczniowych w Ostrowi Mazowieckiej

• Technik ekonomista
  • Technik spedytor
  • Technik organizacji reklamy

Branżowa Szkół I Stopnia Nr 2 im. Powstańców Styczniowych (wielozawodowa)

• Fryzjer
  • Cieśla
  • Murarz-tynkarz
  • Dekarz
  • Monter izolacji budowlanych
  • Elektryk
  • Cukiernik
  • Piekarz
  • Wędliniarz
  • Stolarz
  • Krawiec
  • Blacharz samochodowy
  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Monter sieci  instalacji  i urządzeń sanitarnych
  • Sprzedawca
  • Kucharz

W związku z podpisaniem porozumień o sprawowaniu patronatu, Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej objął patronat na uczniami  kształcącymi się w zawodzie technik ekonomista natomiast Stowarzyszenie Przewoźników Krajowych i Międzynarodowych Ziemi Ostrowskiej objęło patronat nad uczniami kształcącymi się w zawodzie technik spedytor.

Dzięki współpracy uczniowie mają zapewnione praktyki zawodowe, możliwość wyjazdów na staże oraz wycieczki dydaktyczne. Dla uczniów z najlepszymi wynikami fundowane są stypendia i nagrody.

www.  ekonomik.szkola.pl lub uzyskać w sekretariacie szkoły, numer telefonu: 297453371.

ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. STANISŁAWA STASZICA  W MAŁKINI GÓRNEJ

• Technik  transportu kolejowego
  • Technik informatyk
  • Technik żywienia i  usług gastronomicznych
  • Kelner
  • Technik hotelarstwa
  • Technik pojazdów samochodowych
  • Technik mechatronik
  • Technik mechanik
  • Technik elektryk

Branżowa Szkoła I Stopnia

• Mechanik  monter maszyn i urządzeń
  • Elektryk
  • Mechanik motocyklowy
  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Kucharz

Kierunek technik transportu kolejowego uruchomiony był w związku z porozumieniem podpisanym przez Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej  a PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Warszawie.

Dodatkową atrakcją tego kierunku jest gwarancja zatrudnienia, po ukończeniu, dla najlepszych absolwentów w placówkach PKP, stypendia dla najlepszych uczniów   oraz zapewnienie w placówkach PKP praktyk zawodowych z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i technologii.

www. zs.malkinia.com. lub uzyskać  w sekretariacie szkoły, numer telefonu: 296448625.

Wszystkie szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski, oferują nowoczesną bazę dydaktyczną, możliwość rozwoju w różnego rodzaju kołach zainteresowań, atrakcyjne praktyki zawodowe w kraju i za granicą w ramach projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Jeżeli chcecie zdobyć atrakcyjny zawód, dający możliwość dalszego kształcenia i zatrudnienia, skorzystajcie z oferty, proponowanej przez szkoły ponadgimnazjalne, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski!