AKTUALNE INFORMACJE O TRYBIE PRACY W STAROSTWIE POWIATOWYM

UWAGA  !!!
Więcej czasu na rejestrację pojazdów

Rejestracja pojazdów zakupionych lub zbytych w okresie

od 1 marca 2020 r. do 31 grudnia 2020 r.

została wydłużona z 30 do 180 dni. Oznacza to, że mieszkańcy mają teraz około pół roku na rejestrację pojazdu używanego, sprowadzonego z innego państwa Unii Europejskiej oraz zawiadomienie o zbyciu lub nabyciu pojazdu już zarejestrowanego na terenie Polski.

Nowe terminy dla wydawania praw jazdy

W okresie ogłoszonego stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii od dnia ogłoszenia tego stanu zawiesza się wykonywanie obowiązków dla kierowców wykonujących przewóz drogowy, podlegających badaniom lekarskim i badaniom psychologicznym. Po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii kierowcy będą mieli 60 dni na wymianę prawa jazdy z kodem „95” dla kierowców zawodowych oraz wymianę zezwolenia do kierowania pojazdem uprzywilejowanym.

Kontakt z Wydziałem Komunikacji

Chęć odwiedzenia Wydziału Komunikacji należy zgłosić  telefonicznie bądź mailowo. Po uzgodnieniu z pracownikami wizyta zostanie tak przygotowana by zapewnić bezpieczeństwo zarówno interesantom jak i obsługującym ich pracownikom oraz by do minimum ograniczyć ryzyko przebywania  w  kolejkach i większych grupach osób załatwiających sprawy w wydziale. Zgłoszenia zbycia      i nabycia pojazdów oraz inne wnioski w sprawie pojazdów można składać za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub drogą elektroniczną ( platforma ePUAP).

Elektroniczna skrzynka podawcza systemu POJAZD i KIEROWCA

Z dniem 6 kwietnia 2020 r. została uruchomiona elektroniczna skrzynka podawcza systemu POJAZD i KIEROWCA za pomocą której można składać wnioski w sprawie rejestracji pojazdów oraz wnioski na prawo jazdy.

- na platformie PWPW  - https://www.esp.pwpw.pl/

Zakres i warunki świadczenia usług.