Herb Powiatu Ostrowskiego

Turystyka i rekreacja

Szlaki turystyczne

 

Turystyczno – Rekreacyjne Imprezy na Orientację

Turystyczno-Rekreacyjne Imprezy na Orientację TRInO - to imprezy z mapą i/lub kompasem, których głównym celem jest turystyczne i rekreacyjne spędzanie czasu na poznawaniu walorów turystyczno-krajoznawczych różnych miejscowości i miejsc. TRInO dedykowana jest dla wszystkich turystów pieszych i rowerzystów, również do osób początkujących, które nie mają jeszcze doświadczenia w wędrówkach z mapą (i ewentualnie z kompasem).

Udział w imprezach na orientację, w tym również turystyczno-rekreacyjnych TRInO polega na przebyciu trasy pomiędzy zaznaczonymi na mapie punktami kontrolnymi (PK), którymi są różne obiekty stałe według dowolnie wybranej przez uczestnika (zespół) trasy. Swoją obecność na właściwym punkcie kontrolnym uczestnik (zespół) potwierdza sam poprzez dokonanie odpowiedniego wpisu do karty startowej. Na trasach TRInO punktami kontrolnymi są konkretne obiekty stałe (charakterystyczne czy nietypowe), do których zostały ułożone szczegółowe pytania.

Potwierdzenie obecności przy punkcie (potwierdzenie PK) odbywa się poprzez wpisanie odpowiedzi na zadane pytanie - wynikające z dokładnej obserwacji danego obiektu lub sąsiadującego z nim terenu. Istotne jest więc odnalezienie właściwego miejsca (PK).

Turystyczno – Rekreacyjna Impreza na Orientację ma miejsce również na terenie powiatu ostrowskiego: Ostrowi Mazowieckiej, Komorowie i Broku. Na planach zaznaczono różne obiekty – punkty kontrolne (PK). Do każdego z nich zadano pytanie. Odpowiedzi na pytania, jako potwierdzenie przebycia trasy, należy dostarczyć do organizatora na adres e-mail: poczta@trino.pttk.pl

Pobierz mapę

Ostrów Mazowiecka „Z wizytą u księżnej Anny”

Komorowo k. Ostrowi Mazowieckiej „Szkoła Podchorążych Piechoty”

Brok „Rejs parostatkiem”

 

szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie www.trino.pttk.pl

 

info: Nadbużańska Lokalna Organizacja Turystyczna, www.trino.pttk.pl

 

            Więcej wydarzeń

20200615 Baner KK SW


Kontakt z urzędem:

Starostwo Powiatowe
w Ostrowi Mazowieckiej
ul. 3 Maja 68
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kancelaria:

tel. 29 645 71 00
fax: 29 645 71 01
email: 
starostwo@powiatostrowmaz.pl

Inspektor Ochrony Danych:
Iwona Hećko-Umińska
Zastępca Inspektora Ochrony Danych
Joanna Trusińska
e-mail: starostwo@powiatostrowmaz.pl


Prezentacja - powiat ostrowski

Wydarzenia w miesiącu

    Kalendarium

    NPP z na s

    Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
    Wszelkie prawa zastrzeżone
    Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015