logo-dppOd stycznia 2016 r. , zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz.U. z 2017 r., poz. 2030) w powiecie ostrowskim świadczona jest nieodpłatna pomoc prawna.

Punkt udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzony przez NGO w 2019 r.

W wyniku przeprowadzenia postępowania konkursowego Zarząd Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej w dniu 11 grudnia 2018 r. dokonał wyboru oferty złożonej przez Fundację Togatus Pro Bono z siedzibą: ul. Warmińska 7/1, 10-544 Olsztyn oraz udzielił dotacji na realizację zadania publicznego Powiatu Ostrowskiego w roku 2019 w zakresie edukacji prawnej i prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej: w miejscowości Małkinia Górna, ul. Nurska 150 w siedzibie Zespołu Szkół im. St. Staszica, w miejscowości  Ostrów Mazowiecka ul. Rubinkowskiego 15 w siedzibie Bursy Szkolnej. W ramach funkcjonowania punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w Małkini Górnej 1 raz w tygodniu udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna w miejscowości Nur w siedzibie Urzędu Gminy Nur.

Fundacja Togatus Pro Bono logo

Strona www. Fundacji Togatus Pro Bono w Olsztynie