„APLIKACJA ALARM112”

12.02.202013:07

Zdjecie aplikacjaMinisterstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło aplikację mobilną Alarm112 dostępną dla wszystkich obywateli.

Aplikacja polecana jest przede wszystkim osobom głuchym i niedosłyszącym, czasowo pozbawionym możliwości mówienia oraz osobom znajdującym się w sytuacji zagrożenia. Dzięki aplikacji można w sposób dyskretny skontaktować się z centrum powiadamiana ratunkowego. Użytkownicy mogą dokonać zgłoszenia określając w nim lokalizację i rodzaj zdarzenia w celu poinformowania odpowiednich służb ratunkowych. Po dokonaniu zgłoszenia możliwa jest komunikacja pomiędzy operatorem numeru alarmowego i użytkownikiem za pomocą SMS. Aplikacja umożliwia również bezpośredni kontakt telefoniczny na numer alarmowy 112.

Wszystkie zgłoszenia, w trakcie obsługi których nie ma możliwości nawiązania komunikacji z zgłaszającym, przyjmowane są przez operatora numeru alarmowego i przekazywane do odpowiednich służb.

Prezentacja - powiat ostrowski

Iwona Hećko-Umińska