Herb Powiatu Ostrowskiego

Roczna odprawa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej 2018

05.03.201816:57

Zdjecie naglowkowe (Custom)

W dniu 2 marca 2018 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się uroczysta odprawa roczna ostrowskiej Policji z udziałem Starosty Ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego, I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Marka Świszcza oraz Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Mirosława Olszewskiego.

Wśród gości uczestniczących w spotkaniu byli: przedstawiciele miast i gmin Powiatu Ostrowskiego, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży  Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, Wicestarosta wraz z pracownikami Starostwa, członkowie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęto meldunkiem, który złożył jej dowódca – Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Tomasz Krajewski. Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Mirosław Olszewski po przywitaniu gości przedstawił roczne efekty pracy policjantów Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego. Następnie, głos zabrał Naczelnik Wydziału Kryminalnego podkom. Paweł Wróblewski, który zaprezentował roczne efekty pracy policjantów pionu kryminalnego. Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Mirosław Olszewski podsumował tę część odprawy oraz przedstawił efekty współpracy z lokalnym samorządem. Podziękował wszystkim podległym funkcjonariuszom i pracownikom za osiągnięte w ubiegłym roku, bardzo dobre wyniki, jak również Staroście Ostrowskiemu i włodarzom gmin za dotychczasową, dobrze układającą się współpracę i okazaną pomoc. Podkreślił, że dużą rolę odgrywają dofinansowania zwiększające efektywność
i skuteczność działania ostrowskiej policji.

Głos zabrał również I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Marek Świszcz. Podczas swojego wystąpienia przedstawił statystyki stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Powiatu Ostrowskiego w porównaniu do innych powiatów województwa mazowieckiego, a niekiedy całego kraju za rok 2017. Na zakończenie wysoko ocenił pracę ostrowskich  policjantów oraz pogratulował bardzo dobrych wyników.

Odprawa policyjna była też doskonałą okazją do wręczenia nagrody dla „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2017” którym został mł. asp. Sylwester Andryszczyk. Dzielnicowy otrzymał również podziękowania od Pana Zbigniewa Kamińskiego - Starosty Ostrowskiego i Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożeny Kordek (teren pracy dzielnicowego). Starosta w swoim wystąpieniu podziękował policjantom za zaangażowanie w dotychczasową pracę i życzył kolejnych sukcesów. Zapewnił o woli dalszej współpracy
i wspieraniu wszelkich inicjatyw zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w powiecie.

Poniżej fotorelacja z uroczystości.

 

tekst/zdjęcia: Justyna Tyszka

 

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015