Nowa siedziba stacji wyczekiwania pogotowia ratunkowego w Ostrowi Mazowieckiej

05.03.201814:05

wiodace (Custom)

W dniu 1 marca br. Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński uczestniczył w spotkaniu, podczas którego została podpisana umowa na budowę stacji wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego  w Ostrowi Mazowieckiej.

Budowa stacji będzie możliwa dzięki wsparciu z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w kwocie 1,7 mln zł. Całe zadanie to koszt 1,8 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisał Mirosław Dąbkowski, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „MEDITRANS OSTROŁĘKA” Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce w obecności Elżbiety Lanc, Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Nowa siedziba SPRiTS w Ostrowi Mazowieckiej będzie się mieścić w dwupiętrowym budynku o powierzchni 365,4 m². Na parterze zlokalizowane będą dwa miejsca garażowe dla ambulansów, pomieszczenia dla zespołów wyjazdowych „P” i „S”, lekarza oraz pomieszczenia pomocnicze i techniczne. Na piętrze projekt przewiduje pokoje dla administracji, magazyny pomocnicze, a także pomieszczenie socjalne i techniczne. Inwestycja obejmie również dostawę i montaż pierwszego wyposażenia oraz wyposażenia specjalistycznego stacji.

Nowa stacja ratownictwa medycznego w Ostrowi Mazowieckiej niewątpliwie podniesie jakość usług w zakresie ochrony  zdrowia dla mieszkańców Powiatu Ostrowskiego.

Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński składa serdeczne podziękowania dla Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Dyrekcji SPZOZ „MEDITRANS OSTROŁĘKA” SPRiTS w Ostrołęce.

2 (Custom)

3 (Custom)