Herb Powiatu Ostrowskiego

INVICTUS 2017 - rozstrzygnięty

07.02.201815:43

zdjecie wiodace (Custom)

Ogłoszony przez Starostę Ostrowskiego Pana Zbigniewa Kamińskiego Konkurs Literacki pn. ,,INVICTUS 2017 ROKU” został rozstrzygnięty 5 lutego br. w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetki i Tytułu ,,INVICTUSA 2017 ROKU”.

Adresatami Konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz wszyscy mieszkańcy Powiatu Ostrowskiego. Konkurs miał na celu szerokie propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród mieszkańców Powiatu Ostrowskiego oraz wyłonienie i w szczególny sposób nagrodzenie tych osób, które swą pracą, postawą moralną, zaangażowaniem społecznym, poświęcają się dla dobra ogółu i zapewniają temu ogółowi poczucie bezpieczeństwa.

Skład Kapituły Konkursu przedstawia się następująco: Pan Zbigniew Kamiński Starosta Ostrowski,  ks. Prałat dr Jan Okuła – proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP  w Ostrowi Mazowieckiej, podinsp. Mirosław Olszewski – Komendant Powiatowy Policji  w Ostrowi Mazowieckiej, bryg. Janusz Iwanowski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, płk Tomasz Czekalski – Dowódca Garnizonu Ostrów Mazowiecka, Izabela Hryń – nauczyciel polonista w Liceum Ogólnokształcącym  im. Mikołaja Kopernikaw Ostrowi Mazowieckiej, kom. Tomasz Krajewski –Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej,  Jolanta Ugniewska – Sekretarz Powiatu, Józef Marek Jastrzębski – Kierownik Biura Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego  w Ostrowi Mazowieckiej.

Pierwszą statuetkę ,,INVICTUSA 2017 ROKU” Powiatu Ostrowskiego Kapituła Konkursu przyznała siostrze Teresie Leonik. W 1991 roku siostra Teresa rozpoczęła swoją pracę misyjną na Madagaskarze, gdzie dzięki niej oraz innym misjonarzom biedne, głodnei w większości osierocone dzieci oraz samotne matki otrzymały pomocną dłoń. Siostra Teresaz wielką chęcią i powołaniem realizuje swoją misję już 26 lat. W tym okresie powstało wiele akcji charytatywnych i fundacji. Zbiórka pieniędzy zorganizowana przez siostrę Teresę pozwoliła na wybudowanie szkoły dla tamtejszych mieszkańców. Siostra często odwiedza najbiedniejsze zakątki Madagaskaru. Jest otwarta i gotowa na każdą pomoc i potrafi poświęcić się w każdej sytuacji. W imieniu wyróżnionej statuetkę odebrało rodzeństwo siostry Teresy, Pani Anna Zdanowska oraz Pan Stanisław Leonik. Kandydaturę siostry Teresy Leonik zgłosiła Oliwia Zadrożna, uczennica klasy II a – gimnazjalnej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Wąsewie.

Kolejną statuetkę ,,INVICTUSA 2017 ROKU” Powiatu Ostrowskiego Kapituła Konkursu przyznała Pani Janinie Smejkalowej, określanej wieloletnim przyjacielem społeczności Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, jak również i naszego miasta. Dla młodzieży z „Koperniczka” jest człowiekiem niepokonanym, osobą wartościową i godną naśladowania. Dzięki Niej od 1999 roku nagroda Państwa Smejkalów honoruje najlepszego maturzystę. Jej życie pełne trudnych doświadczeń ukazuje nam, jak bardzo ważny jest człowiek. Uwarunkowania rodzinne sprawiły, że opuściła Ostrów,  a wkrótce wyjechała do Szwecji. Podczas stanu wojennego razem z mężem rozwinęła szczególną pomoc dla kraju wysyłając do Polski żywność i odzież dla najbardziej potrzebujących. Janina i Bohumil angażowali się także w pomoc potrzebującym w Ostrowi, przekazywali pieniądze na rozbudowę szpitala oraz leki i sprzęt medyczny. Wspierali również finansowo i rzeczowo nasze liceum. Była to działalność bezinteresowna, ofiarna i bezcenna.  Kandydaturę zgłosił Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. W imieniu wyróżnionej statuetkę odebrała siostra Pani Janiny, Pani Irena Ludwichowska.

Trzecią statuetkę otrzymał Pan Roman Świerżewski, który swoim uporemi wytrwałością nie poddaje się i poprzez swoją ciężką pracę kultywuje wartości, czym zachęca do poznania kultury, innymi słowy „ocala od zapomnienia”. Pan Roman tchnął nowego ducha zmian w Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bogutach -Piankach, odkąd został powołany na dyrektora. Zorganizował spotkania kolędnicze zwane „Świętymi wieczorami”, które odbywają się corocznie w uroczystość Trzech Króli oraz „Dni Kultury Innych Narodów”, co wiązało sięz przyjazdem do Bogut delegacji z różnych zakątków świata. Założył zespół ludowy „Żurawiacy”, który prezentował się m.in. na deskach scenicznych poza granicami naszego kraju. Pan Roman kieruje się zasadą „ważne jest to, co było, ważniejsze to, co jest”. Trudno jest opisać, jak wiele dokonał dla miejscowej społeczności. To co robi, to zachowanie pewnej ciągłości pokoleń, pokazanie naszych korzeni, utożsamianie z tym, co minęło. O Panu Romanie Świerżewskim napisała uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach Piankach, Weronika Krajewska.

W kategorii -  uczniowie szkół podstawowych Kapituła Konkursu przyznała:

I miejsce           – Julii Skłodowskiej – uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej
                            im. St.Wyszyńskiego w Szulborzy Wielkim

                         – Mikołajowi Rydlowi – uczniowi Publicznej Szkoły Podstawowejim.
                            St. Staszica w Wąsewie

III miejsce          – Annie Pieńkowskiej – uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowejim.
                            St. Staszica w Wąsewie

W kategorii - uczniowie szkół gimnazjalnych Kapituła Konkursu przyznała:

I miejsce           – Oliwi Zadrożnej – uczennicy  Publicznej Szkoły Podstawowejim.
                            St. Staszica w Wąsewie.

II miejsce          – Annie Godlewskiej – uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowejim.
                            St. Staszica w Wąsewie.

III miejsce         – Pauli Nicol Szewczyk - uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowejim.
                            St. Staszica w Wąsewie

W kategorii - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Kapituła Konkursu przyznała :

I miejsce           – Karolinie Grodzkiej - uczennicy Zespołu Szkół Nr 2
                            w Ostrowi Mazowieckiej

II miejsce          – Julii Tyszko – uczennicy Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej

III miejsce         – Urszuli Jagielskiej - uczennicy Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnili utalentowani uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej pod kierownictwemks. Andrzeja Łady.

 

Opracowała: Milena Waracka
Zdjęcia: Justyna Tyszka

 

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015