Ćwiczenia ratownicze przy zdarzeniu powstałym podczas trudnych warunków atmosferycznych

20.12.201715:10

WIODACE (Custom)

W dniu 12 grudnia br. przeprowadzono ćwiczenia ratownicze na terenie miasta Ostrów Mazowiecka  ul. Warszawska (zamknięty odcinek drogi).

Celem ćwiczeń było doskonalenie współpracy pomiędzy służbami, jednostkami samorządu terytorialnego przy zdarzeniu masowym i mnogim powstałym podczas trudnych warunków atmosferycznych, a w szczególności sprawdzenie kooperacji służb i ujednoliconych działań na miejscu zdarzenia.

Ćwiczenia rozpoczęły się o godzinie 10:00. Uczestniczyli w nich przedstawiciele służb tj. policja, straż, jednostki OSP, ratownicy medyczni, lotnicze pogotowie ratunkowe (aplikacyjnie), Starostwo Powiatowe  w Ostrowi Mazowieckiej oraz wyznaczeni członkowie Ostrowskiego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Całość działań zakończono wnioskami, z których wynika, że podmioty biorące udział w ćwiczeniu praktycznym posługują się ujednoliconą procedurą postępowania, co ułatwia współpracę i korelację poszczególnych działań ratowniczych.

tekst: Justyna Tyszka

miniatura