Spotkanie świąteczno - noworoczne Powiatu Ostrowskiego

15.12.201712:20

13 (Custom)

W dniu 14 grudnia br. w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie świąteczno - noworoczne Powiatu Ostrowskiego.

Na zaproszenie Starosty Ostrowskiego Pana Zbigniewa Kamińskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Dariusza Stanisława Rafalika na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście: Ks. Prał. dr Jan Okuła Dziekan Dekanatu Ostrowskiego WNMP w Ostrowi Mazowieckiej, Ks. Prał. Mirosław Mierzejewski Dziekan Dekanatu Ostrowskiego Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej, Ks. Kan. Marek Gruda Proboszcz Parafii pw. Opatrzności Bożej w Ostrowi Mazowieckiej, Ks. Prałat płk. Sławomir Niewęgłowski Proboszcz Parafii pw. św. Jozafata BM w Komorowie, Ks. Kan. Piotr Kapelański Proboszcz Parafii św. Rocha w Jasienicy, przedstawiciele Marszałka Województwa Mazowieckiego, Radni Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej, Wójtowie i Burmistrzowie z terenu powiatu ostrowskiego wraz z Przewodniczącymi Rad, prezesi i dyrektorzy instytucji z powiatu ostrowskiego, kierownicy powiatowych inspekcji, służb i straży, kierownicy powiatowych jednostek organizacyjnych, kierownictwo Starostwa Powiatowego, sponsorzy tegorocznych X Dożynek Powiatowych oraz przedstawiciele lokalnych mediów.
            Spotkanie rozpoczął Przewodniczący Dariusz Stanisław Rafalik, zaś chwilę później wystąpiła młodzież z Liceum im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, która pod kierownictwem Pani Doroty Olender oraz Ks. Andrzeja Łady  zaprezentowała barwny słowno-muzyczny montaż o tematyce bożonarodzeniowej, wprowadzając zebranych w  świąteczny nastrój.

Następnie głos zabrał Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński, który przywitał zaproszonych gości oraz podsumował najważniejsze przedsięwzięcia zrealizowane przez Powiat Ostrowski w mijającym roku. Starosta podziękował Wójtom, Burmistrzom, Dyrektorom Szkół i Placówek Oświatowych i   instytucjom za owocną współpracę. Wszystkim zebranym życzył zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

Do zebranych Słowo Boże skierował Ksiądz Prałat Mirosław Mierzejewski.
Po wspólnej modlitwie i kolędowaniu  wszyscy obecni złożyli sobie wzajemnie życzenia, przełamując się opłatkiem. Następnie goście zasiedli do stołów, aby skosztować wigilijnych potraw.
       Stało się już tradycją, że na zakończenie goście otrzymują świąteczne upominki przygotowane przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zuzeli ze świątecznymi wraz z najlepszymi życzeniami świąteczno – noworocznymi od Dyrekcji i nauczycieli Ośrodka.

Opracowała: Agnieszka Nowacka

miniatura