Podsumowanie Święta Niepodległości w Powiecie Ostrowskim

13.11.201716:01

wiodace (Custom)

99. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzona była w Powiecie Ostrowskim na wiele sposobów. Był to czas nie tylko na podniosłe uroczystości patriotyczne, ale również dobra okazja na organizowanie imprez sportowych. Przy tej właśnie okazji rowerzyści z powiatu ostrowskiego oddali szczególny hołd walczącym o niepodległość.

Jednym z przedsięwzięć zorganizowanym przez Starostę Ostrowskiego Pana Zbigniewa Kamińskiego był Rajd Rowerowy na trasie Ostrów Mazowiecka – Małkinia – Brok – Komorowo - Ostrów Mazowiecka, którego celem było odwiedzenie miejsc Pamięci Narodowej na terenie Powiatu, a także kształtowanie postaw patriotycznych.

Również w ramach Święta Niepodległości zorganizowane zostały Powiatowe  Konkursy o Puchar Starosty Ostrowskiego (strzelecki, historyczny, pierwszej pomocy) przeznaczone dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu.
Ich celem było kształtowanie postaw patriotycznych, rozbudzanie szacunku dla dziedzictwa narodowego oraz kultywowanie tradycji narodowych.

Ponadto delegacja Powiatu Ostrowskiego wzięła udział w Obchodach Święta Niepodległości w Komorowie oraz w Obchodach Miasta Ostrów Mazowiecka, gdzie po Mszach św. w intencji Ojczyzny przy asyście wojskowej zostały złożone kwiaty.

Opracowała: Monika Szwarc

miniatura