KONFERENCJE REGIONALNE „PRZEDSIĘBIORCA Z KLIMATEM”

04.05.201614:23

loga przedsiebiorca z klimatem

Jakie działania podjąć, aby obniżyć zużycie energii w przedsiębiorstwie? Skąd zdobyć środki na finansowanie tego rodzaju działań? Jakie narzędzie najskuteczniej wpłynie na zmniejszenie kosztów prowadzenia firmy? Eksperci, przedsiębiorcy i praktycy opowiedzą na te pytania podczas konferencji pn. „Przedsiębiorca z klimatem”

Konferencje regionalne odbędą się w kwietniu i maju w siedmiu lokalizacjach:

• 19 kwietnia w Zambrowie (woj. podlaskim)
  • 22 kwietnia w Siedlcach (woj. mazowieckie)
  • 28 kwietnia w Nowym Sączu (woj. małopolskie)
  • 10 maja w Płocku (woj. mazowieckie)
  • 12 maja w Radomiu (woj. mazowieckie)
  • 18 maja w Połczynie Zdroju (woj. zachodniopomorskie)
  • 24 maja w Łańcucie (woj. podkarpackie)

Konferencje są elementem projektu „Przedsiębiorca z klimatem” dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wydarzenie adresowane jest do lokalnych przedsiębiorców, władz samorządowych oraz organizacji i instytucji działających na rzecz edukacji ekologicznej. Eksperci – z Krajowej Agencji Poszanowania Energii oraz Instytutu Energetyki Odnawialnej przestawią praktyczne narzędzia oraz rozwiązania służące kontrolowaniu zużycia energii i jej kosztów, takich jak audyt energetyczny, monitoring zużycia energii, dobór taryf energetycznych do profilu przedsiębiorstwa. Prelegenci  zaprezentują beznakładowe lub niskonakładowe działania ograniczające zużycie energii, jak np. dobór energooszczędnego oświetlenia  i urządzeń,  efektywnego wykorzystania ciepła i chłodu. Podczas spotkania przedstawione zostaną efekty termomodernizacji w przedsiębiorstwie i najnowsze trendy w technologiach stosowanych w budownictwie. Eksperci opowiedzą również o możliwościach zastosowania odnawialnych źródeł energii w przedsiębiorstwie, w jaki sposób wpływają one na poprawę jakości zasilania i zmniejszenie kosztów zaopatrzenia firm w energię, jakie są w tym zakresie obowiązują aktualnie uregulowania prawne i czy jest to opłacalne ekonomicznie.

Zaprezentowane zostaną możliwości finansowania powyższych działań, zarówno z Regionalnych Programów Operacyjnych, jak również Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Harmonogram i programy poszczególnych konferencji są dostępne na stronie projektu:

www.przedsiebiorcazklimatem.pl/konferencje

Rejestracja uczestników odbywa się poprzez stronę internetową. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona.

02030405060708