Herb Powiatu Ostrowskiego

Plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku”

08.03.201614:39

plakat whrMuzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl po raz dziewiąty ogłaszają Plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku”. Już od 22 lutego na stronie Plebiscytu www.whr.muzhp.pl można zgłaszać projekty historyczne realizowane w 2015 roku. To jedyny tego typu plebiscyt w Polsce, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. 

Plebiscyt jest dwuetapowy. W I etapie osoby prywatne i instytucje mają prawo do zgłoszenia po jednym wydarzeniu w każdej z 3 kategorii: “Wystawa”, “Wydarzenie” oraz “Edukacja i multimedia”. Projekty można zgłaszać za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie www.whr.muzhp.pl. Następnie, również na tym etapie, jury złożone z przedstawicieli organizatorów oraz ludzi nauki i kultury, spośród zgłoszonych kilkuset projektów wybiera po pięć projektów w każdej z 3 kategorii. W II etapie internauci głosują na jedno spośród wyselekcjonowanych przedsięwzięć w każdej kategorii również na stronie projektu.
       
HARMONOGRAM Plebiscytu:
I etap: zgłaszanie projektów do konkursu
22 luty – 25 marca 2016 r.
22.02: ogłoszenie konkursu na stronie MHP i stronie projektu oraz zgłaszanie projektów poprzez stronę projektu: www.whr.muzhp.pl, spośród których jury typuje po 5 w każdej z 3 kategorii: “Wystawa”, “Wydarzenie” oraz “Edukacja i multimedia”.
II etap: głosowanie internautów
7 kwietnia – 8 maja 2016 r.
7.04: start głosowania - internauci głosują na najlepsze projekty historyczne minionego 2015 roku na stronie projektu: www.whr.muzhp.pl
Ogłoszenie wyników: Uroczysta gala finałowa plebiscytu w Pałacu na wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie, podczas której zostają ogłoszone wyniki głosowania internetowego - maj 2016 r.

 

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015