Herb Powiatu Ostrowskiego

Seniorze, nie masz HIV… na pewno?

14.01.201615:46

W dniu 15 lipca 2011 roku został powołany na podstawie § 9 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 lutego 2011 roku w sprawie Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS Zespół ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS w województwie mazowieckim.

   Głównym celem powołanego Zespołu jest aktywizacja realizatorów oraz zintegrowanie ich pracy na rzecz zwiększenia efektywności podejmowanych działań. W jego skład weszli przedstawiciele m.in.: wydziałów zdrowia i polityki społecznej urzędu wojewódzkiego, konsultanci wojewódzcy (z dziedzin: diagnostyka laboratoryjna, choroby zakaźne, epidemiologia oraz zdrowie publiczne), izb lekarskich oraz izb pielęgniarek i położnych, samorządu terytorialnego, sanepidu, policji, kuratorium oświaty, NFZ, a także dziewięć organizacji pozarządowych.
Zgodnie z § 5 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 15 lutego 2011 roku w sprawie Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS w województwie mazowieckim gminy i powiaty zobowiązane są do realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS na lata 2012-2016.
Zespół opublikował ulotkę pod nazwą „Seniorze, nie masz HIV?” zachęcającą do skorzystania z bezpłatnych testów na obecność wirusa HIV.
 Ulotka - pobierz
Informacja nadesłana przez Przedstawiciela ze strony Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego Panią Katarzynę Królikowską.

 

Kontakt z urzędem:

Starostwo Powiatowe
w Ostrowi Mazowieckiej
ul. 3 Maja 68
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kancelaria:

tel. 29 645 71 00
fax: 29 645 71 01
email: 
starostwo@powiatostrowmaz.pl

Inspektor Ochrony Danych:
Michał Mrówka
e-mail: starostwo@powiatostrowmaz.pl

Wydarzenia w miesiącu

Kalendarium

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015