XVII edycja Biegów Przełajowych o Puchar Starosty Ostrowskiego już za nami.

12.10.201508:50

W dniu 6 października 2015 r. na łęgach nadbużańskich w miejscowości Zawisty Nadbużne k. Małkini Górnej odbyły się „XVII  Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Ostrowskiego” w kategoriach dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego, połączone z inauguracją Powiatowego Sportowego Roku Szkolnego2015/2016. Uroczystego otwarcia Biegów dokonał Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński, który powitał przybyłych uczestników i życzył młodzieży owocnej rywalizacji zgodnie z zasadami walki fair play.

Zawody zostały przeprowadzone w ramach XVII Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych 2015/2016 oraz XVIII Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych 2015/2016.
Wobec powyższego pod szyldem powiatowym skupiliśmy rywalizację na wszystkich trzech poziomach szkół: podstawówki, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
6 października na łęgi w Zawistach Nadbużnych zjechało ok. 400 biegaczy z 5 szkół ponadgimnazjalnych, 12 gimnazjów oraz 10 szkół podstawowych. Podczas zawodów odbyły się cztery biegi: 2 dla dziewcząt na dystansie 800 m i 1000 m oraz 2 dla chłopców na trasie 1000 m oraz 1200 m. W dalszej części sportowych zmagań odbyło się 6 biegów dla szkół podstawowych: trzy dla dziewcząt i trzy dla chłopców.
Drużynowo wśród szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt najlepsze  okazały się uczennice z  Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, drugie miejsce zajęły uczennice z  Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, trzecie z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, czwarte z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej, piąte z Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie.
W kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, drugie miejsce Zespół Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, trzecie miejsce  Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, czwarte Zespół Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej natomiast piąte miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie.
W kategorii gimnazjalistów najlepsi okazali się uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Starym Lubotyniu natomiast wśród  gimnazjalistek Publiczne Gimnazjum nr 2 w Małkini Górnej.
Po biegu czekała na sportowców gorąca grochówka z kiełbasą oraz herbata.
Wyniki „XVII Biegów Przełajowych o Puchar Starosty Ostrowskiego” zaliczono do punktacji generalnej Powiatowych Igrzysk (szkoły podstawowe i gimnazjalne) i Powiatowej Olimpiady (szkoły ponadgimnazjalne).
    Na zakończenie imprezy zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy w punktacji indywidualnej oraz puchary i dyplomy w klasyfikacji drużynowej ufundowane przez Starostwo Powiatowe.
Wszystkim zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy. Klasyfikacja drużynowa i indywidualna na stronie Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego www.szsostrow.malkinia.com

Opracowała: Agnieszka Bieniek