Kierunki kształcenia absolwentów szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2020/2021

Zarząd Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej zaakceptował zawody, w których będą kształcić  szkoły prowadzące kształcenie zawodowe w roku szkolnym 2020/2021, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski.

Uchwała Zarządu Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej Nr 221/83/2020 z dnia 22 kwietnia2020 r.

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ

Technikum Nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego

• Technik technologii drewna
  • Technik pojazdów samochodowych
  • Technik usług fryzjerskich
  • Technik budownictwa
  • Technik logistyk
  • Technik informatyk
  • Technik elektryk                   - nowy kierunek

Branżowa Szkoła I stopnia

• Kierowca – mechanik

Branżowa Szkoła II stopnia

• Technik transportu drogowego - nowy kierunek

Kierunek kształcenia technik technologii drewna uruchomiony był w związku z podpisaniem pomiędzy Powiatem Ostrowskim a Fabryką Mebli FORTE S.A umowy o wzajemnej współpracy, w ramach której FORTE S.A. zapewnia praktyki, staże, wycieczki zawodowe itp. przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń i technologii. Absolwenci tej szkoły będą mieli preferencje w zatrudnieniu, na atrakcyjnych warunkach w FORTE S.A.

Szczegółowe informacje o wszystkich kierunkach kształcenia i zawodach, zasadach naboru oraz druk podania o przyjęcie do szkoły można znaleźć na stronie internetowej szkoły: www.zs1.ostrowmaz.com lub uzyskać w sekretariacie szkoły, numer telefonu: 29 746 24 71.

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ

Technikum Nr 2 im. Powstańców Styczniowych w Ostrowi Mazowieckiej

• Technik ekonomista
  • Technik informatyk
  • Technik spedytor
  • Technik handlowiec
  • Technik rachunkowości            - nowy kierunek

Branżowa Szkoła I stopnia Nr 2 im. Powstańców Styczniowych (wielozawodowa)

• Fryzjer
  • Cieśla
  • Murarz-tynkarz
  • Dekarz
  • Monter izolacji budowlanych
  • Elektryk
  • Cukiernik
  • Piekarz
  • Przetwórca mięsa
  • Stolarz
  • Krawiec
  • Blacharz samochodowy
  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Monter sieci i instalacji sanitarnych
  • Kucharz
  • Elektromechanik
  • Mechatronik                                          - nowy kierunek
  • Automatyk                                            - nowy kierunek
  • Operator obrabiarek skrawających      - nowy kierunek
  • Ślusarz                                                 - nowy kierunek

W związku z podpisaniem porozumień o sprawozdaniu patronatu, Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej objął patronat nad uczniami kształcącymi się w zawodzie  technik ekonomista natomiast Stowarzyszenie Przewoźników Krajowych i Międzynarodowych Ziemi Ostrowski objęło patronat nad uczniami kształcącymi się w zawodzie technik spedytor.

Dzięki współpracy uczniowie mają zapewnione praktyki zawodowe, możliwość wyjazdów na staże oraz wycieczki dydaktyczne. Dla uczniów z najlepszymi wynikami fundowane są stypendia i nagrody.

Szczegółowe informacje o wszystkich kierunkach kształcenia i zawodach, zasadach naboru oraz druk podania o przyjęcie do szkoły można znaleźć na stronie internetowej szkoły: www.ekonomik.szkola.pl  lub uzyskać w sekretariacie szkoły, numer telefonu: 29 746 33 71.

ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. STANISŁAWA STASZICA W MAŁKINI GÓRNEJ

• Technik transportu kolejowego
  • Technik żywienia i usług gastronomicznych
  • Technik pojazdów samochodowych
  • Technik hotelarstwa
  • Technik elektroenergetyk transportu szynowego      - nowy kierunek

Branżowa Szkoła I stopnia

• Mechanik pojazdów samochodowych
  • Kucharz

Kierunek technik transportu kolejowego uruchomiony był w związku z porozumieniem podpisanym przez Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej a PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. w Warszawie. Dodatkowo Powiat Ostrowski podpisał porozumienie  z „Kolejami Mazowieckimi – KM” sp. z o. o  o  współpracy na rzecz rozwoju i kształcenia uczniów Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej w zawodach związanych z kolejnictwem.

Atrakcją tego kierunku jest gwarancja zatrudnienia, po ukończeniu szkoły, dla najlepszych absolwentów w placówkach PKP i Kolei Mazowieckich. Dla uczniów z  najlepszymi wynikami fundowane są stypendia. Dzięki współpracy uczniowie mają zapewnione praktyki zawodowe  w placówkach PKP i  Kolei  Mazowieckich z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i technologii.

Szczegółowe informacje o wszystkich kierunkach kształcenia i zawodach, zasadach naboru oraz druk podania o przyjęcie do szkoły można znaleźć na stronie internetowej szkoły: www.zsmalkinia.pl lub uzyskać w sekretariacie szkoły, numer telefonu: 29 644 86 25.

Wszystkie szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski, oferują nowoczesną bazę dydaktyczną, możliwość rozwoju w różnego rodzaju kołach zainteresowań, atrakcyjne praktyki zawodowe w kraju i za granicą  w ramach projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Jeżeli chcecie zdobyć atrakcyjny zawód, dający możliwość dalszego kształcenia i zatrudnienia, skorzystajcie z oferty, proponowanej przez szkoły ponadpodstawowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski.

SZKOŁY POLICEALNE DLA DOROSŁYCH (kształcące w systemie zaocznym)

Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej

• Technik usług kosmetycznych
  • Opiekun osoby starszej