Ważne informacje dla absolwentów gimnazjów  -  kierunki kształcenia!

Zarząd Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej zaakceptował zawody, w których kształcić będą szkoły prowadzące kształcenie zawodowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski w roku szkolnym 2018/2019.

Uchwała  Zarządu Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej Nr 419/146/2018 z dnia 14 marca  2018 r.

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ

Technikum  Nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego

• Technik technologii drewna

• Technik pojazdów samochodowych

• Technik usług fryzjerskich

• Technik budownictwa

• Technik logistyk

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego

• Kierowca – mechanik

• Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Kierunek kształcenia technik technologii drewna uruchomiony był w związku z podpisaniem pomiędzy Powiatem Ostrowskim a Fabryką Mebli FORTE S.A.  umowy o wzajemnej współpracy, w ramach której FORTE S.A. zapewnia praktyki, staże, wycieczki zawodowe itp. przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń i technologii. Absolwenci tych szkół będą mieli preferencje w zatrudnieniu, na atrakcyjnych warunkach w FORTE S.A.

www. zs1.ostrowmaz.com lub uzyskać w sekretariacie szkoły, numer telefonu: 297462471.

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ

Technikum Nr 2  im.  Powstańców Styczniowych w Ostrowi Mazowieckiej

• Technik ekonomista

• Technik spedytor

• Technik organizacji reklamy

• Technik handlowiec         -         nowy kierunek

Branżowa Szkół I Stopnia Nr 2 im. Powstańców Styczniowych (wielozawodowa)

• Fryzjer

• Cieśla

• Murarz-tynkarz

• Dekarz

• Monter izolacji budowlanych

• Elektryk

• Cukiernik

• Piekarz

• Wędliniarz

• Stolarz

• Krawiec

• Blacharz samochodowy

• Mechanik pojazdów samochodowych

• Monter sieci  i  instalacji  sanitarnych

• Sprzedawca

• Kucharz

• Elektromechanik

W związku z podpisaniem porozumień o sprawowaniu patronatu, Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej objął patronat nad uczniami  kształcącymi się w zawodzie technik ekonomista natomiast Stowarzyszenie Przewoźników Krajowych i Międzynarodowych Ziemi Ostrowskiej objęło patronat nad uczniami kształcącymi się w zawodzie technik spedytor.

Dzięki współpracy uczniowie mają zapewnione praktyki zawodowe, możliwość wyjazdów na staże oraz wycieczki dydaktyczne. Dla uczniów z najlepszymi wynikami fundowane są stypendia i nagrody.

Szczegółowe informacje o wszystkich kierunkach kształcenia i zawodach, zasadach naboru oraz druk podania o przyjęcie można znaleźć na stronie internetowej szkoły: www.ekonomik.szkola.pl lub uzyskać w sekretariacie szkoły, numer telefonu: 297453371

ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. STANISŁAWA STASZICA  W MAŁKINI GÓRNEJ

• Technik  transportu kolejowego

• Technik informatyk

• Technik żywienia i  usług gastronomicznych

• Technik pojazdów samochodowych

Branżowa Szkoła I Stopnia

• Elektryk
  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Kucharz

Kierunek technik transportu kolejowego uruchomiony był w związku z porozumieniem podpisanym przez Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej  a PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Warszawie.

Dodatkową atrakcją tego kierunku jest gwarancja zatrudnienia, po ukończeniu, dla najlepszych absolwentów w placówkach PKP, stypendia dla najlepszych uczniów   oraz zapewnienie w placówkach PKP praktyk zawodowych z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i technologii.

www. zs.malkinia.com. lub uzyskać  w sekretariacie szkoły, numer telefonu: 296448625.

Wszystkie szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski, oferują nowoczesną bazę dydaktyczną, możliwość rozwoju w różnego rodzaju kołach zainteresowań, atrakcyjne praktyki zawodowe w kraju i za granicą w ramach projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Jeżeli chcecie zdobyć atrakcyjny zawód, dający możliwość dalszego kształcenia i zatrudnienia, skorzystajcie z oferty, proponowanej przez szkoły ponadgimnazjalne, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski!

Szkoły Policealne dla Dorosłych (kształcące w systemie zaocznym)

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ:

• Technik ochrony fizycznej osób i mienia
  • Opiekun medyczny
  • Opiekunka środowiskowa
  • Technik usług kosmetycznych

Linki  do szkół prowadzących kształcenie zawodowe

Michał Mrówka