Ferie zimowe Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai

30 osób wzięło udział w kolejnym Zimowym Obozie Treningowym, który Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai zorganizował podczas ferii zimowych w miejscowości Ząb, niedaleko Zakopanego. Zawodnicy przebywali w najwyżej położonej i zamieszkanej miejscowości trenując na wysokości 1200 metrów nad poziomem morza.  Treningi obejmowały doskonalenie technik nożnych oraz naukę bardziej zawansowanych kata. Starsi zawodnicy mieli dodatkowo trening wytrzymałościowy.
W obozie oprócz zawodników wzięło udział także kilku rodziców, którzy uczestniczyli w treningach karate. Oprócz treningów mieliśmy również możliwość korzystania ze stoku narciarskiego, co pozwoliło chętnym na spróbowanie swoich sił na nartach. Zawodnicy w ramach odnowy biologicznej wyjechali do Aqua Parku w Zakopanem i zwiedzili „zimową stolicę Polski”.
Podczas trwania obozu odbyło się również  zgrupowanie, w którym uczestniczyli zawodnicy z siedmiu klubów z terenu Mazowsza oraz Podlasia. Zgrupowanie miało miejsce w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich  COS w Zakopanem i wzięło w  nim udział około 120 zawodników z Warszawy ( 3 kluby), Józefowa, Piaseczna, Ostrowi Mazowieckiej, Radzymina  oraz Łomży. Zgrupowanie odbyło się w ramach Mazowieckiego Okręgowego Związku Karate.

Radosław Grabowski
DOP Ostrów Mazowiecka