Dzień Dziecka w Bogutach –Piankach …….na sportowo, z fotografią, podróżą i muzyką
Wyjątkowo w miłej i sympatycznej atmosferze zorganizował ośrodek kultury tegoroczny dzień dziecka. Dzięki współpracy ze znanym sportowcem Tomkiem Mateusiakiem odbyło się spotkanie. Tomek Mateusiak najlepszy polski sportowiec w skoku w dal, Mistrz Polski i Memoriału Janusza Kusocińskiego, zdobywca IV miejsca
w lekkoatletycznym Pucharze Europy.
Tomek Mateusiak ostrołęczanin obecnie zajmuje się fotografią. „ Dzieci Słońca”
to Jego wystawa autorska i reportaż z dwumiesięcznego pobytu na Filipinach związanego pracą dla międzynarodowej organizacji charytatywnej ICM. Na fotografiach tych pokazuje sylwetkę filipińskiego dziecka i warunki w jakich przyszło mu żyć. Fotografie na wystawie odzwierciedlają wrażliwości człowieka i krzywdę ludzką. Pan Tomek nie tylko uwielbia fotografować, ale również bardzo ładnie opowiadać. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści z podróży. Tak niedawno odnosił sukcesy w sporcie, a teraz proporcje się zmieniły i Jego pasją jest fotografia. Lubi „pstrykać „ ludzi , aparat służy mu do opowiadania historii i towarzyszy przy każdym wyjeżdzie. Fotografia- jak mówi to gra światłem i łatwo wtedy zostać artystą. Dzieci zadawały dużo pytań związanych z podróżą oraz sportem. Pan Tomek spokojnie na wszystkie odpowiadał i rozdawał autografy. Na otwarcie wystawy przybyły wszystkie dzieci wraz z nauczycielami ze szkoły podstawowej i publicznego gimnazjum.
            W podziękowaniu Roman Świerżewski podkreślił talent pana Tomka, który tak pięknie, ciekawie i wzruszająco opowiadał o podróży na Filipiny mówił również o cieple , które promieniuje i dodaje innym energii. Podkreślił, że gdy tylko go poznał to jako pierwszy sportowiec odpowiedział na apel ośrodka zbieranych pamiątek i autografów. Już wtedy powiedziałem, że jest w Ostrołęce  młody sportowiec, ale również mądry, bo jako pierwszy przekazał dla ośrodka swoje pamiątki i tak zawiązała się nasza przyjaźń. Przekazał książeczki wraz z zespołem tam poznanym, a dla ośrodka kultury i sportu koszulkę w której skoczył
8 metrów i 15 cm.
            Na zakończenie pan Tomek wziął udział w organizowanym ognisku i razem z dziećmi zajadał się kiełbaską pieczoną na ognisku popijając oranżadą. Panu Tomkowi towarzyszyła pani Roksana Dawid robiąc reportaż dla ostrołęckich mediów.
Następnym punktem był recital Dawida Derewońko, który zaprezentował wybór pieśni Jacka Kaczmarskiego. Dawid jest laureatem I nagrody Konkursu im. Jacka Kaczmarskiego w Mońkach i Ogólnopolskiego w Kołobrzegu i Kużnicy. Roman Swierżewski-dyrektor ośrodka kultury podziękował gościom za przybycie wręczając pamiątkowe upominki, a nauczycielom , dzieciom i młodzieży za tak liczne przybycie w dniu ich święta.
Już dawno w naszym ośrodku nie było tak miłego klimatu i atmosfery, ale to wszystko spowodowali nasi goście – podkreślił Roman Świerżewski.
Opracował: Roman Świerżewski
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach – Piankach.

Kobieta trzymająca aparat fotograficzny i siedzące dzieci

Człowiek prezentujący fotografię

02030405060708