Działalność Koła Wędkarskiego Nr 34 w Komorowie

Na terenie powiatu ostrowskiego działa Koło Wędkarskie Nr 34 w Komorowie Polskiego, które jest gospodarzem i opiekunem łowiska "Przyborowie - Gmina Wąsewo"  usytuowanym  przy trasie Ostrów Mazowiecka – Ostrołęka w miejscowości Przyborowie.
W skład łowiska wchodzą następujące zbiorniki wodne: "POŁĄCZONA-DZIAŁDOWSKA", "KRUSZYWO", "PRZY SZOSIE”.

Obecnie Koło skupia wędkarzy z Komorowa, Ostrowi Mazowieckiej, Broku, Wołomina, Warszawy i innych miejscowości powiatu ostrowskiego. Koło skupia kilkuset członków.

Działalność Koła obejmuje:

• organizowanie i promowanie wędkarstwa, rekreacji, sportu wędkarskiego,
  • użytkowanie i ochronę wód,
  • działanie na rzecz ochrony przyrody,
  •  kształtowanie etyki wędkarskiej, szczególnie wśród młodzieży.

Zarządu Koła reprezentują: Lech Czudowski - Prezes Koła, Józef Nałęcz - Wiceprezes do spraw młodzieży, Włodzimierz Strzelecki - Wiceprezes,
Dariusz Gromek -
Sekretarz, Tadeusz Stachacz, Andrzej Mykieta - Członkowie Koła, Władysław Pasztaleniec - Kapitan sportowy, Henryk Szostak - Gospodarz Koła,
Henryk Faderewski - Skarbnik.

W strukturze Koła działają:

• Grupa terenowa Społecznej Straży Rybackiej pod kierownictwem kol. Henryka Szostak
  • Klub Spinningowy SANDACZ, który skupia miłośników wędkarstwa spinningowego, Prezesem Klubu jest kol. Henryk Kolczyński,
  • Sekcja młodzieżowa SUMIK, która skupia młodzież ze szkół w Komorowie
    i Ostrowi Mazowieckiej,
  • Zespół Szkół Publicznych Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej - opiekunem sekcji jest
    kol. Józef Nałęcz.

Koło jest organizatorem wielu corocznych imprez i zawodów wędkarskich, takich jak:

• Zawody spinningowe o „Puchar Wójta Gminy Wąsewo pod nazwą PSTRĄG”
  • Tydzień Czystości Wód w ramach którego organizowane są:

- Zawody spławikowe o „Puchar Starosty Powiatu Ostrowskiego”

- Sprzątanie brzegów łowiska PRZYBOROWIE – GMINA WĄSEWO

- Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego wśród przedszkoli i szkół     powiatu ostrowskiego na temat „Czysta woda – darem życia dla ludzi i środowiska”-  konkurs wspierany jest finansowo przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

• Zawody spławikowe dwudniowe „Maraton wędkarski”,
  • Zawody spinningowe o „Puchar Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka”,
  • Zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka,
  • Zawody spławikowe pod nazwą „Dożynkowe wędkowanie” w ramach Dożynek
    Gminy Ostrów Mazowiecka.

Ponadto Koło Wędkarskie Nr 34 w Komorowie organizuje przedsięwzięcia w ramach działalności statutowej Stowarzyszenia.

Opracowano na podstawie informacji przekazanych przez Koło Wędkarskie Nr 34 w Komorowie.