Herb Powiatu Ostrowskiego

Charakterystyka powiatu

Powiat Ostrowski położony jest między dolinami Narwi i Bugu na terenie Międzyrzecza Łomżyńskiego, w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego.

W skład powiatu wchodzi 11 jednostek samorządu terytorialnego, w tym miasto  Ostrów Mazowiecka, miasto i gmina Brok oraz gminy wiejskie: Andrzejewo, Boguty-Pianki,  Ostrów Mazowiecka, Szulborze Wielkie, Zaręby Kościelne, Stary Lubotyń, Wąsewo, Nur  i Małkinia Górna.

Powiat liczy około 75 tys. mieszkańców, a jego powierzchnia wynosi 1218 km2. Siedziba  władz Powiatu Ostrowskiego znajduję się w Ostrowi Mazowieckiej. Miasto to jest położone przy drodze krajowej nr 8 z Warszawy do Białegostoku, a dalej biegnącej w kierunku przejść granicznych z Litwą i Białorusią. Przez Ostrów wiedzie także szlak na Wielkie Jeziora Mazurskie.

Powiat Ostrowski znajduje się na terenie tzw. ,,Zielonych Płuc Polski” oraz Nadbużańskiej Strefy Ekologicznej. Charakteryzuje się łagodnym klimatem oraz wyjątkowymi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi, które zawdzięcza przepływającej na tym terenie rzece Bug. Zarówno rzeka jak i wiele zbiorników wodnych występujących w jej dolinie, zachowały się w stanie zbliżonym do naturalnego. Są to tereny Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, który powstał dla ochrony unikatowych walorów przyrodniczych doliny Bugu  oraz ich popularyzacji.

            Więcej wydarzeń

20200615 Baner KK SW


Kontakt z urzędem:

Starostwo Powiatowe
w Ostrowi Mazowieckiej
ul. 3 Maja 68
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kancelaria:

tel. 29 645 71 00
fax: 29 645 71 01
email: 
starostwo@powiatostrowmaz.pl

Inspektor Ochrony Danych:
Iwona Hećko-Umińska
Zastępca Inspektora Ochrony Danych
Joanna Trusińska
e-mail: starostwo@powiatostrowmaz.pl


Prezentacja - powiat ostrowski

Wydarzenia w miesiącu

Kalendarium

NPP z na s

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015