Herb Powiatu Ostrowskiego

Więcej wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej nagrodzone w Konkursie „Samorządność – widzieć, rozumieć, znać”

13.12.2018

15:50

Kamil

zdjecie konkursowe (nadesl. Satrostwo Powiatowe w Ostrowi Maz)Miło nam poinformować, że Wydział Promocji, Rozwoju Powiatu i Oświaty Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej zajął pierwsze miejsce w Konkursie „Samorządność – widzieć, rozumieć, znać”, którego Organizatorem była Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Centrum Mazowsze w Warszawie, w związku z jubileuszem 30 – lecia istnienia Fundacji. Celem Konkursu było promowanie wartości samorządności oraz demokracji, w tym demokracji lokalnej. Konkurs realizowany był poprzez przesłanie zdjęcia, które przedstawia rozumienie pojęcia „samorządność”.

czytaj więcej »
Dworzec PKS w Ostrowi Mazowieckiej zostanie ponownie uruchomiony

12.12.2018

16:02

Jeszcze w tym roku zadziała dworzec autobusowy.

Ze względu na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa i godziwych warunków podróżującym i przewoźnikom, burmistrz Jerzy Bauer i starosta ostrowski Zbigniew Chrupek spotkali się z nowym właścicielem dworca autobusowego w Ostrowi Mazowieckiej.

czytaj więcej »
STAŻ ZAGRANICZNY UCZNIÓW ZE STAREGO LUBIEJEWA

07.12.2018

16:19

zdj. naglowkoweW dniach 18.11.2018 – 01.12.2018 roku grupa siedemnastu uczniów i dwóch nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie wzięła udział w projekcie zrealizowanym ze środków PO WER. Uczniowie z Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki odbyli praktyki w Fundacji „Kształcenie i Rzemiosło” w Paderborn (Niemcy), których tematem był „Staż zagraniczny - szansa rozwoju i sukcesu zawodowego”.

czytaj więcej »
II sesja Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej

06.12.2018

17:56

wiodaceW dniu 6 grudnia br. po raz drugi w VI kadencji obradowała Rada Powiatu. Posiedzenie otworzyła Przewodnicząca Dorota Subda. Na początku obrad Radni przyjęli protokół z poprzedniej sesji przeprowadzonej w dniu 22 listopada br.

 

czytaj więcej »
Zakończono przebudowę drogi powiatowej nr 2618W od miejscowości Słup-Kolonia do drogi krajowej nr 63

05.12.2018

13:13

zdj. naglowkoweW październiku 2018 roku została zakończona realizacja zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2618W Szulborze Wielkie - Uścianek-Dębianka - do drogi krajowej nr 63”. Zadanie zostało wykonane przez firmę: Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. w Ostrowi Mazowieckiej.

czytaj więcej »
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim 151. Rocznica Urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego

04.12.2018

16:56

wiodaceW dniu 4 grudnia br. odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.

Organizatorami Konkursu było Liceum  przy współpracy ze Starostwem Powiatowym.

czytaj więcej »
INFORMACJA DLA ROLNIKÓW O DOBROWOLNYM PROGRAMIE ZWALCZANIA CHOROBY IBR/IPV i BVD MD ORAZ PRYSZCZYCY U BYDŁA

03.12.2018

12:34

Kamil

zdjecie naglowkoweStarosta Ostrowski – Zbigniew Chrupek informuje, że zgodnie z komunikatem Głównego Lekarza Weterynarii, w 2019 r., istnieje możliwość przystąpienia przez hodowców i producentów bydła do realizacji programu dobrowolnego zwalczania zakaźnego zapalenia nosa, tchawicy lub otrętu bydła (IBR/IPV) oraz wirusowej biegunki bydła i choroby błon śluzowych (BVD MD). Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w załączniku.

czytaj więcej »
  • 1
  • ...
  • 2

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015