SCENA KOTŁOWNIA, TWOJE MIEJSCE KONTAKTU Z KULTURĄ

Zapraszamy serdecznie wszystkich na spektakle teatralne, kabarety, koncerty, wieczory poezji na SCENĘ KOTŁOWNIA w Ostrowi Mazowieckiej .

Ostrowskie Towarzystwo Inicjatyw Kulturalno Oświatowych "OTIKO"
Scena " KOTŁOWNIA"
ul. Rubinkowskiego 15
07-300 Ostrów Maz.
e-mail: kotlownia@tlen.pl
tel. 502-122-909 - Rafał Swaczyna

Warto wiedzieć o teatrze „Scena Kotłownia”.

Scena Kotłownia to niezależna inicjatywa kulturalna działająca w Ostrowi Mazowieckiej, której założycielem jest Rafał Swaczyna, absolwent Szkoły Aktorskiej Jana i Haliny Machulskich w Warszawie. Wszystko zaczęło się od zainteresowania teatrem i chęci realizowania spektakli w małym mieście przez nieliczną grupę młodych zapaleńców.
Na początku działalności grupa teatralna pod nazwą Dwa na dwa wystawiała swoje spektakle w Miejskim Domu Kultury. Przedstawienia szybko zdobyły uznanie ostrowskiej publiczności i aktorzy doszli do wniosku, że chcąc regularnie wystawiać spektakle, muszą stworzyć własną scenę.
     W 2003 roku Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej udostępniło młodym aktorom pomieszczenia piwniczne Bursy Szkolnej. Młodzież samodzielnie wyremontowała i zaadoptowała pomieszczenia na potrzeby teatru.
      Otwarcie Sceny Kotłownia odbyło się 28 września 2003 r. z honorowym udziałem aktora i reżysera profesora Jana Machulskiego. Scena Kotłownia przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych teatrem. Do grupy dołączają młodzi aktorzy i wystawiane są sztuki o różnorodnym repertuarze. Odbywa się rocznie po kilka premier spektakli przygotowanych przez młodzież. Wzrasta liczba widzów i przedstawień. Na deskach sceny gościli: profesor Jan Machulski, reżyser Bohdan Poręba, satyryk Krzysztof Daukszewicz; kabarety Jurki, Hlynur, Stado Umtata, Zygzak oraz zespoły muzyczne, takie jak: MKL, czy Happysad. Dziś Scena Kotłownia wystawia regularnie spektakle teatralne i zaprasza innych wykonawców, organizuje wyjazdy do teatrów, wakacyjne warsztaty teatralne, konkursy recytatorskie, festyny uliczne i happeningi. Uczestniczy w licznych festiwalach teatralnych na terenie kraju, zdobywając nagrody i wyróżnienia: I Nagroda – Dziatwa w Łodzi, I Nagroda Telewizji Polskiej S.A.,
I Nagroda – Heca w Płocku, I Nagroda MFTA w Radomiu. Repertuar teatru, dostępny we wszystkich lokalnych mediach oraz ważniejszych punktach na terenie miasta, jest ustalany co miesiąc.
     Celem działalności Sceny Kotłownia jest umożliwienie dzieciom i młodzieży kontaktu z teatrem, rozbudzanie zainteresowań i realizowanie pasji. Dzięki regularnym ćwiczeniom dykcji, emisji głosu i recytacji prowadzonym przez zawodowych aktorów oraz doświadczeniu scenicznemu młodych adeptów teatru, osiągany jest wysoki poziom gry aktorskiej, który przyciąga skutecznie coraz większą liczbę widzów.
     Działalność Sceny Kotłownia od strony finansowej nadzoruje Ostrowskie Towarzystwo Inicjatyw Kulturalno-Oświatowych OTIKO. Teatr posiada profesjonalny sprzęt sceniczny, estradowy i oświetleniowy, kameralną salę widowiskową, garderobę, szatnię, bufet, rekwizytornię, salę muzyczną oraz salę kinową.
     Scena współpracuje z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, Miejskim Domem Kultury w Ostrowi Maz., organizatorami programu „Profilaktyka a Teatr”, Salonem Literackim w Łomży, Ostrołęckim Centrum Kultury, szkołami oraz innymi placówkami działającymi na terenie kraju. Działają tu również zespoły muzyczne:                 Newton i Grass Dealers, kluby: Fantazy, filmowy, muzyczny oraz Społeczna Szkoła Muzyczna I Stopnia.

Scena Kotłownia, Twoje miejsce kontaktu z kulturą! Przekonaj się! Zapraszamy!