OGŁOSZENIE - Warsztaty serowarskie

01.07.201510:12

W ramach Centrum Ekologii i Zrównoważonego Rozwoju organizowane są warsztaty serowarskie jednodniowe w dniu 03 lipca 2015 roku o godz. 11.00   w Małkini Górnej przy ulicy Nurskiej 150.

Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się, jak przy pomocy skromnych środków   i odrobinie pomysłowości można wytwarzać wspaniałe sery w warunkach domowych czy przyzagrodowych. Podczas warsztatów serowarskich dowiemy się o produkcji sera np.: mennonicka gouda, ser ręczny domowy posypywany różnymi ziołami, ser z masy parzonej. Są to sery typu holenderskiego  i doskonale nadają się do produkcji w warunkach domowych. Z otrzymanej serwatki  można uzyskać ricottę, którą możemy spożywać z suszonymi owocami lub miodem.
Więcej o produkcji serów dowiemy się na warsztatach serowarskich w  dniu 03 lipca 2015 r., na które serdecznie zapraszamy zainteresowanych.  Chętnych proszę o zgłaszanie się do Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska, tel.: 29/645 71 32 – P. Teresa Piórkowska
Liczba miejsc ograniczona.

Wicestarosta