,,Zdrowie Pięknem Kobiety”

10.03.200909:36

Mazowieckie Centrum Zdrowia Publicznego we współpracy z Centrum Onkologii
w Warszawie oraz firmą kosmetyczną SORAYA zaprasza  mieszkanki Mazowsza do wzięcia udziału w konkursie  pn. ,,Zdrowie Pięknem Kobiety”.

Aby wziąć w nim udział wystarczy skorzystać z bezpłatnego badania cytologicznego, wykonywanego w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w placówkach, które podpisały umowę z NFZ.
Wykaz placówek realizujących program profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy jest dostępny na stronie
internetowej www.profilaktykaraka.coi.waw.pl

Jeśli masz 25 - 59 lat, jesteś zameldowana na terenie województwa mazowieckiego i w ciągu ostatnich 3 lat nie miałaś wykonywanej bezpłatnej cytologii w ramach umowy z NFZ zapraszamy Cię do wzięcia udziału w Konkursie.

Czy wiesz, że rak szyjki macicy dotyczy każdej z nas?
Jest on drugim co do częstości występowania nowotworem u młodych kobiet.
Główną przyczyną rozwoju raka szyjki macicy jest zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), do którego najczęściej dochodzi w trakcie kontaktów seksualnych. Zakażenie w większości przypadków przebiega bezobjawowo. Dlatego chcąc zachować swoje zdrowie jak najdłużej wykonuj regularnie badania cytologiczne, które pozwolą na wczesne wykrycie zmian chorobowych.
Badanie cytologiczne trwa 5 minut, jest łatwe i bezbolesne, polega na pobraniu specjalną szczoteczką wymazu z szyjki macicy, który następnie poddawany jest ocenie metodą Bethesda.
Skorzystaj z bezpłatnego badania cytologicznego i wygraj kosmetyki do pielęgnacji ciała firmy kosmetycznej  ,,SORAYA”.

ZAPRASZAMY!

Informacje o konkursie znajdziesz na stronach internetowych:
 www.profilaktykaraka.coi.waw.pl   www.mczp.pl   www.soraya.pl  www.nfz.gov.pl