Herb Powiatu Ostrowskiego

Trwa budowa sali gimnastycznej przy ostrowskim „Koperniku”

19.09.201412:01

W czerwcu br. rozpoczęła się budowa pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. Prace idą bardzo sprawnie: w ciągu 3 miesięcy rozebrano budynku gospodarcze, wycięto drzewa i przygotowano plac pod budowę. Wylano również fundamenty i wykonano roboty murarskie oraz przyłącza zewnętrzne, a w tej chwili trwają prace związane z budową sieci cieplnej.

Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie prawie 1400 m2. Sala będzie przystosowana do wszystkich gier zespołowych. Wymiary boiska pozwolą na grę w koszykówkę, siatkówkę oraz piłkę ręczną, a po przedzieleniu sali kotarami (na 3 pola) będzie istniała możliwość prowadzenia zajęć dla 3 grup. Jednocześnie z sali może korzystać 60 osób.

    W sali zaprojektowano również trybuny, które pomieszczą 164 osoby, a poza tym 2 zespoły szatniowo-umywalniowe, każdy przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Osobom niepełnosprawnym zapewniono też łatwy dostęp do sali dzięki podjazdom, które umożliwiają pokonanie różnic wysokości przy wejściach do budynku.

    W tym roku sala zostanie postawiona w stanie surowym: zakończenie pierwszego etapu prac planowane jest na 10 listopada br., a zakończenie drugiego na 31 sierpnia 2015 r. Obiekt został zaprojektowany przez Beatę Dawidowską, a wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budownictwa Sp. z o. o. z Olsztyna.

    Wartość inwestycji to 4.193.175,69 zł. Pozyskane środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej to kwota 840.000,00 zł.


Opracowała: Milena Uścińska

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015