Herb Powiatu Ostrowskiego

Zakończono rozgrywki sportowe w ramach XV Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych 2013/2014

28.05.201413:26

Ostatnią imprezą sportową z tegorocznego terminarza XV Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych była lekka atletyka, która odbyła się na stadionie miejskim 22 maja br.

Uczniowie pięciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego rywalizowali ze sobą w następujących dyscyplinach: bieg na 100m, bieg na 400 m, skok w dal, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, bieg na 1500 m chłopców i 800 m dziewcząt, a także biegi sztafetowe na dystansie 400 m i 1600 m (tylko chłopcy).

    Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 okazali się bezkonkurencyjni: chłopcy z „Rubinka” wygrali wszystkie osiem konkurencji, natomiast dziewczęta przegrały jedynie bieg na 800 m. Na drugim miejsce zarówno w klasyfikacji chłopców, jak i dziewcząt uplasowali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika, a na trzecim uczniowie Zespołu Szkół Nr 2. Czwarte miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej, a piąte chłopcy z Zespołu Szkół CKR  w Starym Lubiejewie (dziewczęta z Lubiejewa nie brały udziału w lekkiej atletyce).

Powiatowe Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego zaplanowano na 25 czerwca br. w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.


Komunikat z zawodów lekkoatletycznych dziewcząt i chłopców


Opracowała: Milena Uścińska

 

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015